Tu varbūt kādreiz esi spēlējis vai esi redzējis kādu citu cilvēku spēlējam bingo. Šī spēle ir balstīta uz nejaušības principa, un tā ir viena no iecienītākajām spēlēm dažādu pasākumu un sanākšanu laikā. Būtībā cilvēkiem izsniedz lapiņas ar skaitļiem, kas ir sarakstīti 5X5 laukumā. Skaitļi šajās lapās ir sarakstīti pēc nejaušības principa. Piemēram, Lielbritānijā bingo lapa ir 5X3 lauki, kas nozīmē, ka tur ir 15 skaitļi trijās rindās. Šo bingo variantu lielākoties spēlē Lielbritānijā, Jaunzēlandē un Austrālijā. Taču klasiskais spēles variants kļūst arvien populārāks tiešsaistē. 

Kad spēlēt Bingo?

Šī ir brīnišķīga spēle, lai pavadītu lielisku laiku kādā kopīgā draugu vai paziņu sanākšanā. Spēlētājiem izdala lapas, kur ir 5X5 laukumi. Šajos laukumos ir sarakstīti skaitļi pēc nejaušības principa. Amerikāņu bingo spēles versijā persona, kura skaļi sauc skaitļus, var saukt nejaušus skaitļus līdz 75. Savukārt angļu un austrāliešu bingo versijā var saukt nejaušus skaitļus no 1 līdz 90.

Bingo Played

Skaitļu saucējs skaļi nosauc nejaušo skaitli, un spēlētāji šo skaitli izsvītro, ja viņu spēles lapā šāds skaitlis ir. Spēle turpinās tādā pašā garā, un spēlētājs, kurš pirmais ir izsvītrojis skaitļus savā lapā gan horizontāli, gan vertikāli, ir pabeidzis bingo līniju. Šis spēlētājs paziņo par savu uzvaru, skaļi saucot – “Bingo”.

Bingo Lasvegasā

Var šķist, ka tā ir vienkārša spēle, bet daudzi cilvēki ar to ļoti aizraujas. Arī Lasvegasā vairākās vietās var spēlēt bingo. Visos smalkajos kūrortos, viesnīcās, kazino un izklaides parkos ir bingo istaba, lai cilvēki var patiešām labi pavadīt laiku. Visa informācija par bingo spēlēm tiek uzglabāta cietajos diskos, kurus spēļu organizatori atbilstoši uzglabā.

Bingo in Las Vegas

Kur šo spēli pirmo reizi spēlēja?

Vēsturnieki apgalvo, ka bingo pirmo reizi spēlēja Itālijā 1530.-tajos gados. “Lo Giuoco del Lotto D’ Italia” ir loterija, kas organizē bingo ballītes ikvienam, kurā spēlētāji var piedalīties par nelielu samaksu. Itāļiem tā ir tradicionāla vērtība. Tāpēc spēle tiek spēlēta katru sestdienu.

Pēc tam 1770. gadā spēle izplatījās un sāka izklaidēt Francijas tautu. Šeit to sāka saukt par “Le Lotto”. Tomēr šī spēle bija populāra tikai starp turīgo franču sabiedrības slāni. Austrāliešu bingo spēles versijai ir nosaukums “Housie”.game first start

Amerikā spēle kļuva slavena ar nosaukumu “beano”. Kāds Ņujorkas pārdevējs mēģināja nopelnīt naudu, pārdodot bingo spēles komplektus, un šo spēli nosauca par “Bingo”. Vēlāk spēles meistars Edvīns nolīga Kārlu Lefleru – matemātiķi – lai izgudrotu dažas jaunas bingo spēles lapas kombinācijas. Tiek uzskatīts, ka Leflers ir radījis sešus tūkstošus dažādu bingo lapu kombināciju.

Amerikā šī spēle ir tik populāra, ka to bieži vien spēlē katoļu baznīcās, lai vāktu līdzekļus  labdarībai. Bingo ir viegli spēlēt, un to var spēlēt gan jaunieši, gan pieaugušie, jo spēlētājiem ir tikai jāseko līdzi nosauktajiem skaitļiem, un tie jāizsvītro savā spēles lapā un jākliedz bingo, kad visi skaitļi ir izsvītroti.

Write A Comment