Reiz es lietoju e-pasta klientus. Nu tos, kuri automātiski ir uzinstalēti datoros. Atskatoties atpakaļ, es tagad atceros tādas lietas kā Outlook Express (šķiet, ka tas bija mans pirmais), kam sekoja virkne eksperimentu ar tādiem klientiem, kā Netscape Mail, Eudora, Evolution, Pegasus Mail un The Bat!. Reiz pat es izmēģināju PocoMail un IncrediMail, nezinu, par ko es tobrīd domāju, neprasiet. Pēdējais tamlīdzīgais klients, ko es lietoju, bija Mozilla Thunderbird pirms septiņiem gadiem.

Es pārtraucu eksperimentēt ar visām šīm instalācijām, migrācijām un citām fīčām, jo Google mainīja mūsu uztveri par pasauli – kā bezmaksas (un maksas) e-pasta sistēmu.

Es atceros to, it kā tas būtu bijis šodien, kad “visiem” bezmaksas e-pasta kontiem bija noteikts 5-20MB ietilpības ierobežojums, tad Google vienā dienā pateica, ka minimums ir viens gigabaits. Tolaik tam bija milzīga ietekme. Personīgi es uzskatu, ka biznesa lēmums – radīt Gmail ir iemesls, kāpēc Google kļuva par pasaules klases biznesa gigantu. Taču runa šoreiz nav par biznesu. Atgriezīsimies pie tēmas.

Kad aptuveni pēc pusgada es sāku lietot Gmail, es sapratu, ka man tā īsti nav vajadzīga e-pasta aplikācija datorā. Pirmkārt, neviens no tā laika klientiem īsti neintegrēja Gmail. Tāpēc es varēju pārpumpēt visus e-pasta ziņojumus caur POP protokolu, bet tā neskaitās kā integrācija. Otrkārt, man netrūka nekādu e-pasta aplikācijas piedāvāto funkciju, jo interneta e-pasti jau no paša sākuma bija gana funkcionāli.

Īsāk sakot, mans e-pasts man vienmēr bija pieejams no jebkura datora, un Google spēja sasniegt vēl labākus pieejamības rādītājus, nekā maksas risinājumi, nemaz nerunājot par bezmaksas piedāvātajiem.

Acīmredzot viss šajā pasaulē notiek spirālveidā (man labāk patīk spirāles nekā gredzeni). Esmu atsācis izmantot e-pasta klientu savā datorā. Iemesls tam ir viens svaigs e-pasta klients, kas man sniedz gandrīz visas Gmail priekšrocības, pievienojot dažus jaunus rīkus un apvienojot to visu elegantā un ātrā saskarnē.

Sparrow

Tajā pašā dienā, kad parādījās pirmā publiskā beta versija, es pamanīju jaunu Sparrow e-pasta klientu. Es par to ierakstīju tviterī un sāku to mierīgi lietot. Ir jau pagājuši vairāk nekā 5 mēneši, un es esmu pilnīgi pie tā pieradis. Sākumā lietoju bezmaksas beta versiju, bet, kad iznāca 1.0 galīgā versija, tad nopirku to par maksu.

Jau minēju, ka viens no iemesliem, kāpēc tik ļoti patīk Spawwor, ir tā vienkāršība un elegantais interfeiss. Šis e-pasta klients sākotnēji bija paredzēts kā Gmail klients, tāpēc tas ir ieviesis gandrīz visas Gmail funkcijas, kas man bija ļoti svarīgas, lai es vispār sāktu meklēt atsevišķu lietojumprogrammu. Taču šķiet, ka pats svarīgākais iemesls, kāpēc es esmu sajūsmā par šo klientu, ir tas, ka Sparrow ir sācis padarīt manu ikdienas darbu vēl produktīvāku.

Pirms jūs sākat iebilst, ka Thunderbird ar visām pareizajām konfigurācijām un spraudņiem ir gandrīz saderīgs ar Gmail, man uzreiz jāsaka, ka es jums nepiekrītu. Lai gan Thunderbird, visticamāk, būs vairāk funkciju, tas vienkārši ir nepareizs apgalvojums. Sākot jau ar tā vizuālo izskatu – ikonām, krāsām, fonta lielumu, izkārtojumu utt. Visas konfigurācijas, korekcijas un milisekundes, kas man jāpatērē, lai analizētu “nepareizo” izkārtojumu, novērš uzmanību, un es domāju, ka tas ir viens no iemesliem, kāpēc es varu sasniegt (vai nesasniegt) vienu vai otru kvalitāti.

Es saprotu, ka citiem tas viss var izklausīties pēc pilnīga sviesta, vai arī tas var būt pilnīgi nenozīmīgi, bet, kā jau es teicu, esmu daudz domājis par šīm lietām, un es patiešām saku, ko domāju. Lai tas viss būtu daudz skaidrāks, būtu vajadzīgs vismaz vēl viens vesels raksts. Kas zina, varbūt kādu dienu es par to uzrakstīšu atsevišķi.

Bet, īsāk sakot, tas ir viss. Protams, nekas nekad nav domāts un derīgs pilnīgi visiem, bet, ja tu vēl neesi izmēģinājis Sparrow, tad noteikti varu to ieteikt. Protams, ja vien tev ir Mac, jo šī programma nav pieejama Windows operētājsistēmā.

Versija 1.1

Sparrow ir izveidots kā īpašs Gmail klients. Šodien tika izlaista tā versija 1.1, kas ietver IMAP atbalstu. Tas nozīmē, ka Sparrow var lietot arī kopā ar lielāko daļu citu e-pastu, ja vien pakalpojumu sniedzējs nodrošina IMAP piekļuvi. Tas gan neattiecas uz vietējo iesūtni, jo uzņēmums neuzskata par vajadzīgu nodrošināt klientus ar IMAP funkciju, bet citiem šie jaunumi varētu būt noderīgi. Ir arī citi, nedaudz mazāki uzlabojumi, kas kopumā padara Sparrow vēl labāku. Vairāk vari uzzināt oficiālajā blogā.

Sparrow e-pasta klientu ir izstrādājuši trīs programmētāji no Francijas. Viņi ir sapratuši lietas, ko milzīgās korporācijas dara jau 20 gadus. Esmu pārliecināts, ka aplikāciju labi pirks salīdzinoši jaunajā Mac App Store, un puiši ar šo projektu kļūs populāri un bagāti.

Sparrow maksā $ 9.99. Man par izbrīnu, šis pirkums bija katra centa vērts.

Write A Comment