Nu jau pāris gadus esmu pilnībā pārslēdzies uz Mac platformu un man vienmēr kabatā ir iPhone un/vai Android telefoni. Es neesmu īpaši sekojis Microsoft attīstībai, galvenokārt tāpēc, ka tā ir stagnējusi jau gadu desmitiem ilgi. Starp XP un Windows 7 bija cik, 10 gadi, ja? Un pat tagad nevar teikt, ka ir radīti pilnīgi inovatīvi jauninājumi.

Taču man ir nedaudz citādāks viedoklis par Windows Phone 7, kas šobrīd droši vien ir īstais nosaukums Microsoft mobilajai platformai. Raksta virsraksts ir tikai sarkastisks atgādinājums par platformas oriģinālo nosaukumu, kas man šķita tikpat stulbs kā Balmera ierastie priekšnesumi, vai par pēkšņie svētki, kas laikam regulāri tiek svinēti Microsoft veikalos.

Atgriežoties pie tā, ko es gribēju teikt… Neesmu Microsoft produktu fans, bet man šķiet, ka Windows Phone 7 varētu būt pat ļoti konkurētspējīgs produkts vidusmēra lietotājam. Tiesa, šajā platformā nav ne Apple ekosistēmas un ierīces/satura integrācijas, ne Android atklātības ideoloģijas, bet, ja Microsoft (vai adapteri) izstrādātu telefona pamatfunkcijas (zvanīšana, kontakti, SMS, kalendārs, interneta pārlūks) un iekļautu pāris pilnīgi perfekti izstrādātas aplikācijas (fotogalerijas, Youtube/Video, Twitter, Facebook u.c.), tad dažiem cilvēkiem es ieteiktu šo tālruni, kā vienu no vispiemērotākajiem viedtālruņiem. Mūsdienās šķiet, ka sīvas konkurences rezultātā pat iPhone tālrunis tādam vidusmēra lietotājam sāk kļūt par apgrūtinājumu.

Vai jūs atceraties, cik gadus Microsoft centās panākt savas stacionāro datoru operētājsistēmas “pielāgošanu” mobilajām ierīcēm? Visi tie piki (draiveri), draiveru un ierīču nesaderības? Neesmu pārliecināts, kā viss izvērtīsies, bet, manuprāt, Windows Phone 7 ir pirmā OS kopš iPhone (2007), kas piedāvā savu, daļēji unikālo lietotāja interfeisa versiju, nevis cenšas nokopēt katru mazāko detaļu. Un tas ir forši. Dažas versijas var apskatīt attiecīgajā Microsoft reklāmas lapā.

Es. protams, varu mainīt savas domas, tiklīdz ieraudzīšu kārtējo nekvalitatīvo Taivānas plastmasas telefona dizainu, vai kad paņemšu rokās šo telefonu un konstatēšu, ka viss lietotāja interfeiss raustās, kā tāds puņķis uz drāts, bet līdz pat šai dienai manas domas ir tikai teorētiskas.

Write A Comment