Diezgan sen nebiju izveidojis nevienu jaunu mobilo aplikāciju. Galvenokārt laika trūkuma dēļ, bet bija arī citi iemesli, kas citus noteikti neinteresē. Tā nu es padomāju, ka saistībā ar fotoradaru ieviešanu, es iegūtu arī no vienkāršas un ērti lietojamas mobilās aplikācijas, kas godīgā veidā sniegtu informāciju par jaunajiem satiksmes organizatoriem. Tieši tāpēc esmu izveidojis iPhone aplikāciju, par kuru šajā rakstā pastāstīšu nedaudz detalizētāk.

Apraksts un šīs aplikācijas funkcijas

tā ir balstīta uz karti, kurā ir atzīmētas fotoattēlu radara atrašanās vietas. Tu vari iegūt detalizētāku informāciju par katru fotoradara punktu – īsu aprakstu un koordinātes.

Lai būtu vieglāk orientēties nepazīstamā vietā, ir iespējams apskatīt desmit tuvējo fotoradaru sarakstu.

Tomēr visnoderīgākā funkcija ir automātiskie paziņojumi par tuvējiem radariem, kas darbojas pat tad, kad aplikācija darbojas fona režīmā. Paziņojums brīdinās par iespējamo fotoradara atrašanās vietu tavā ceļā, vienlaikus nenovēršot autovadītāju no koncentrēšanās uz ceļa.

Lai nezaudētu informācijas aktualitāti par fotoradaru atrašanās vietām, aplikācijā ir iebūvēts informācijas atjaunināšanas mehānisms, kas ir sinhronizēts ar Valsts policijas sniegto informāciju par fotoradaru atrašanās vietām. Pašlaik tas ir pieejams, tikai manuāli izsaucot datu atkopšanas funkciju no aplikācijas rīkjoslas, bet nākamajā versijā būs iespējams veikt arī datu automātisku atjaunošanu.

Filozofija

Ir diezgan daudz aplikāciju, kas izstrādātas, lai sniegtu informāciju par dažādiem satiksmes objektiem – sastrēgumiem, ceļu remontiem, bedrēm, policijas brigādēm un, protams, fotoradariem. Populārākās droši vien ir Waze un Trapster. Bet tām visām ir būtisks trūkums – aplikāciju saturu veido lietotāji, un saturs lielākoties ir neprecīzs un nepilnīgs.

Datu kvalitāte ir pats svarīgākais aspekts, bet ir arī citi iemesli, kāpēc es, piemēram, nelietoju Waze. Tam ir samērā sarežģīts interfeiss, mobilie dati un akumulators tiek tērēti absolūti bezrūpīgi, es nevaru iegūt svarīgu un kvalitatīvi filtrētu informāciju vienkāršu paziņojumu veidā. Protams, ka arī Waze ir savs pielietojums un labums, bet šobrīd šī aplikācija man nav nepieciešama.

Manis izveidotā aplikācija ir iepriekš minētajām aplikācijām pretēja – aplikācijai ir “logs” uz satiksmes policijas datu bāzi, tāpēc būtībā datiem jābūt maksimāli precīziem. Lietotājiem ir iespēja saņemt informāciju visvienkāršākajā un visneuzkrītošākajā veidā, ar vismazāko akumulatora patēriņu un bez datu plūsmas izmantošanas.

Šai pieejai ir arī viens liels trūkums, proti, datu apjoms. Satiksmes policija nepublicē, kad un kur tiks izvietotas policijas brigādes. Satiksmes departamenti nepublicē apstrādājamus datus par dažādiem ceļu satiksmes notikumiem. Tādējādi lietotāji nebūs īpaši ieinteresēti katru dienu ieslēgt Fotoradara aplikāciju (Photo Radar), braucot pa vienu un to pašu maršrutu. Vislabāk ir ieslēgt šo aplikāciju, braucot tikai pa retiem/nezināmiem maršrutiem, lai noskaidrotu informāciju par tuvumā esošajiem fotoradariem. 

Jo vairāk CP, CSDD, RDSD u.c. dalīsies ar automātiski apstrādātu informāciju, jo noderīgāka šī aplikācija būs autovadītājiem.

Tehniskais nodrošinājums

Pieļauju, ka ir pāris lietu, kas dažiem cilvēkiem varētu būt interese vairāk par tehniskajām lietām. Tātad:

– Paziņojuma funkcija, kad aplikācija darbojas fonā, darbojas tikai iPhone 3GS un jaunākiem tālruņiem. IOS 5.0 pašlaik ir obligāts, bet ar nākamo programmatūras jaunināšanu aplikācija darbosies arī iOS 4.0 

– Sadaļā “Iestatījumi” var ieslēgt paziņojumus, un maksimālais lietošanas laiks ir 60 minūtes. Šis ierobežojums ir iebūvēts gadījumam, ja lietotājs pats aizmirst izslēgt šo funkciju, lai aplikācija pilnībā nenosēdinātu bateriju. Aplikācija paziņo, ka ir beidzies termiņš, tāpēc īpašas problēmas nevarētu rasties – ir vēlreiz jāieslēdz aplikācija un atkārtoti jāaktivizē paziņojumi.

– Fotoradaru atrašanās vietas dati tiek glabāti centralizētā datu serverī, kas darbojas ļoti ātri un resursefektīvi, pateicoties izmantotajām tehnoloģijām un datu apmaiņas protokolam.

Tehniskā līmenī aplikācijas serveris atrodas Node.js un izmanto MongoDB datu bāzi. Pieprasījumi tiek apstrādāti, izmantojot vienkārši nodotus datu jaukšanas algoritmus, kas tiek glabāti gan pastāvīgā, gan brīvpiekļuves atmiņā, un tikai tad, ja nepieciešams, aplikācijas serveris veic datu atlases pieprasījumus. Priekšrocības ir ātrāka sinhronizācija un mazāk nosūtīto datu. Šis pakalpojums darbojas arī kā Valsts policijas sniegto datu apstrādātājs/kontrolieris fotoradariem.

Write A Comment