No 2011. gada 1. janvāra ar PVN apliks ievestās preces sākot jau ar 10 EUR

Jauns gads, jauni “iepriecinājumi”.

Ar 2011. gada 1. janvāri par precēm, kuras cena ir lielāka par 10 EUR, un kuras pasūtīsiet no ASV, Ķīnas, vai citām valstīm, kas nav Eiropas Savienībā, būs jāmaksā PVN nodoklis. Atgādināšu, ka līdz šim robeža bija 150 EUR. Arī pats PVN nodoklis augs no 21% uz 22%. Ziņa jau ir pāris mēnešus veca, bet likās svarīgi par to atgādināt.

Tā kā dažas lietas ir pieejamas tikai pasūtot no ārzemēm, tad sanāk, ka man turpmāk gandrīz par visu būs jāmaksā attiecīgā tirgus vērtība + piegādes izdevumi + PVN. Tas viss skan pēc laupīšanas, tāpēc apsvēršu iespēju atgriezties pie pasta pārsūtīšanas kompāniju izmantošanas.

Avots: reitingi.lv

19 thoughts on “No 2011. gada 1. janvāra ar PVN apliks ievestās preces sākot jau ar 10 EUR”

 1. Te ir atstāts backdoor: “Preču sūtījumiem, ko privātpersona no trešās valsts sūta citai privātpersonai Latvijā ar nosacījumu, ka šāda nosūtīšana nav komerciāla, tas ir, kā dāvanu, arī turpmāk tiks saglabāts līdzšinējais atbrīvojums no muitas nodokļa un PVN – ne muitas nodoklis, ne PVN nebūs jāmaksā, ja preces vērtība sūtījumā nepārsniegs 45 eiro.”

  Jāsaka, lai ķīnietis raksta savu vārdu virsū un tad līdz 45usd

 2. Ebay tirgoņi jau tagad visu sūta no sava vārda, atzīmējot kā “gift” un vērtību + – 5$ – ar to problēmām nevajadzētu būt.

  Personīgi mani uztrauc drēbju/apavu sūtījumi no Eastbay – tiem sūtījumiem klāt ir pavadzīme un izvairīties no papildus maksājumiem laikam nesanāks…

  Jebkurā gadījumā domāju, ka pasūtīt no ārzemēm arī ar visu muitu būs krietni izdevīgāk nekā pirkt te pat uz vietas.

 3. Šo gan biju palaidis garām! Paldies!
  Tagad tik sāksies… Mums reāli cenšas piegriezt skābekli.
  Vai kāds ir atradis – kā notiks nodokļa maksāšana? Pastā, saņemot paku, vai vēl uz lidostu būs pēc parastām kedām jātešas?

 4. Jeegers : ir divas lietas – PVN un muitas nodoklis. Ja tiek sūtīts kā starptautiskais “vietējais” sūtījums, tad uzliks maksāšanu pastā. Savukārt, ja tiek izmantots kāds no express pakalpojumiem (USPS, DHL, FedEx), tad iespējams jādodas uz lidostu. Man tā šķiet, bet viennozīmīgas pārliecības nav.

 5. Ir divas problēmas ar vietējiem tirgotājiem. Pirmkārt tiek tirgotas tikai masām paredzētas preces. Otrkārt, paši preces iepērk vairumā no Polijas un pārdod tās ar 8000% uzcenojumu- pilni lielveikali ar tām drazām… Vajag radīt produktus, vai vismaz kādu papildu vērtību.

 6. @N.R., tā jau bija līdz šim :) Nebija ne PVN jāmaksā, ne muita, ja preces cena nepārsniedza 150 EUR. Tagad muita līdz 150 joprojām nebūs jāmaksā, bet par visu virs 10 EUR locīsim PVN

 7. Kāds tur prieks no muitas nodokļa atbrīvojuma līdz 150EUR… drīzāk to varētu maksāt nevis PVN.

  Muitas nodoklis sadzīves precēm bieži vien nepārsniedz 5% robežu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.