GnuCash konti latviešu valodā

Ar to, kas ir GnuCash var iepazīties programmas oficiālajā mājas lapā, vai arī kur citur internetā. Būtībā tā ir naudas plūsmas / grāmatvedības aplikācija, kas paredzēta datu fiksēšanai un to analīzei. Bet ne par to ir stāsts.

Izmantoju GnuCash pats sava uzņēmuma grāmatvedības vešanai, taču pirms vairākiem gadiem sākot izmantot šo programmu ievēroju, ka grāmatvedības kontu nosaukumi nav definēti latviešu valodā- bija jāpavada zināms laiks, lai šos kontus izveidotu / pārsauktu pierastākos nosaukumos un ieviestu latviešu grāmatvedībā pieņemtos kontu numurus. Meklēju atbildi internetā, taču toreiz tas nevisai labi izdevās. Programmatūras izejas koda failos ievēroju, ka kontu nosaukumi programmā ir iekļauti, taču kaut kāda iemesla dēļ, veidojot jaunas plūsmas tie neparādās kontu sagatavēs (templeitos). Nesen nonācu pie šīs problēnas atkārtoti un šoreiz nolēmu par to īsi uzrakstīt, ja nu vēl kādam tas noder.

Tātad, viens risinājums ir likt GnuCash programmai saprast, ka tai jādarbojas ar latviešu valodas sagatavēm. To, visdrīzāk, iespējams panākt mainot operētājsistēmas vides valodu uz latviešu (aplikācijas instalēšana latviešu valodā nepalīdzēja), bet par cik man nav vēlmes lietot operētājsistēmu latviešu valodā, tad otrs risinājums ir kontu templeita failus iekopēt mapē, no kuras programmatūra šos failus ielasa strādāšanas brīdī.

Windows gadījumā faili no mapes C:\Program Files\gnucash\share\gnucash\accounts\lv\ jāiekopē mapē C:\Program Files\gnucash\share\gnucash\accounts\C\.

MacOS gadījumā no /Applications/Gnucash.app/Contents/Resources/share/gnucash/accounts/lv/ uz /Applications/Gnucash.app/Contents/Resources/share/gnucash/accounts/C/

Linux gadījumā no /usr/share/gnucash/accounts/lv/acctchrt_business.gnucash-xea/ uz /usr/share/gnucash/accounts/C/.

Ja nepieciešama tikai viena konkrēta sagatave, tad var iekopēt arī attiecīgo vienu failu, nevis visus. Piemēram, Biznesa (uzņēmuma) kontu izveidei pietiks ar faila “acctchrt_business.gnucash-xea” iekopēšanu.

Būtu labi mapei (accounts/C/) uztaisīt rezerves kopiju, lai nākotnē būtu iespējams kādā brīdi atgriezties arī uz angliskajiem nosaukumiem. Mapes ceļš uz katras sistēmas var atšķirties, tāpēc ja minētajos ceļos GnuCash neatrodas, tad nāksies pabradāt apkārt, vai meklēt failus / mapes ar meklēšanas rīku.

4 thoughts on “GnuCash konti latviešu valodā”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.