SmartThings: mājas automatizācijas projekts

Kickstarterī parādījies jauns projekts ar nosaukumu “SmartThings“, kas tēmē uz vienkāršu, funkcionālu, un pieejamu mājas automatizācijas risinājuma izveidi. Informācija apraktsīta un apstāstīta projekta lapā, tāpēc te visas funkcijas nepārskaitīšu.

Ideja superīga, ļoti sen arī pats vēlos ieviest šāda tipa risinājumus savā ikdienā, tācu tirgū esošās iekārtas mani neuzrunā- iekārtu skaits ražotājiem ir ierobežots, tās ir dārgas, un esošās platformas pārsvarā ir “aizvērtas”, kas nozīmē mazu pielāgojamības iespēju.

SmartThings salīdzinoši izklausās lieliski. Jebkuram interesentam ar programmēšanas zināšanām ir iespēja iegūt iekārtas un lietot programmēšanas interfeisus, lai pielāgotu esošās, un izveidotu jaunas “gudrās” iekārtas.

Šoreiz projekta sponsorēšanā neiesaistījos dēļ divām lietām, kuras man nav skaidras:

1. Izskatās, ka SmartThings visu iekārtu informāciju plāno laist caur savu “Cloud platform API”, kas klientiem tiks piedāvāts par noteiktu mēneša maksu. No apraksta nav skaidrs, vai šis API ir obligāti jāizmanto, vai arī izstrādātājiem ir iespēja veidot savu “mākoni”, lai a) nebūtu jāmaksā šī minētā mēneša abonēšanas maksa, un b) lietotāju personīgie dati netiktu sūtīti uz serveri, kuram izstrādātāji neuzticās no drošības, vai redundances viedokļa.

2. Starptautiskie projekta atbalstītāji (tātad potenciali arī es) iekārtas šobrīd nevarēs nemaz saņemt, kamēr kompānija neatrisinās licenču un piegādes jautājumus.

Regarding international backers and delivery, we are in the process of researching compliance and certification requirements. We’re also looking into logistics and shipping. We can’t currently commit to a delivery date for international backers, but will be working diligently to fulfill international interest.

Kopumā interesants projekts. Jāskatās, kā tas attīstīsies nākamgad.

One thought on “SmartThings: mājas automatizācijas projekts”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.