Windows 8?

Viens no daudzajiem iemesliem, kādēļ pirms aptuveni 4 gadiem pārgāju uz Mac datoriem ir operētājsistēmas un aplikāciju vizuālais izskats. Windows XP tajā laikā jau bija morāli novecojis, savukārt Vista bija nesaprotams, tikko izlaists murgs.

Daudzi saka, ka Windows 7 bija solis uz priekšu. Var jau būt, ka kaut kur dziļi zem pārsega ir izveidota čupa ar uzlabojumiem, taču vizuāli Windows 7 man joprojām šķiet nepareizs un atbaidošs. Un, es neesmu ieciklējies uz Apple produktiem- man vienkārši ir svarīgs funkcionāls minimālisms, un tā ir tikai sagadījies, ka Apple to prot realizēt vislabāk.

Internetā uzgāju kāda lietotāja radītas skices, kas ir balstītas uz Windows 8 mobilās operētājsistēmas Metro UI koncepta, taču pielāgotas priekš desktop operētājsistēmas.

Ir pāris iebildumi, piemēram, pret nepietiekamu augšējās rīku joslas vizuālo nenodalīšanu, taču visādā ziņā virziens izskatās pareizs. Protams, tā ir tikai dizaina ideja, Windows 8 diez vai tā izskatīsies. Bet vajadzētu. It īpaši tad, ja Microsoft vēlas integrēt abas operētājsistēmas, un pasniegt to kā vienotu platformu.

5 thoughts on “Windows 8?”

  1. Jā, ja jaunais Win izskatītos tā, kā skicēs un vēl ņipri un gludi darbotos, tad pērkot jaunu datoru vēl varētu apsvērt, ko citu izņemot Mac.

  2. Skrīnšotos redzamās idejas no UX viedokļa ir diezgan nepilnīgas un nelietojamas. Lai arī smuki, bet, ja kāds izdomātu ko no tā realizēt, būtu nepieciešams vēl milzīgs darbs.

  3. Nu tas jau ir tikai un vienīgi gaumes jautājums. Man, piemēram, Mac OS dizains šķiet ļoti nepareizs, un uzskatu, ka Windows ir visērtākā operētājsistēma, kāda vien ir izveidota. Windows 8 pašlaik šķiet tāds kā pusceļš starp ierasto Windows vidi un Metro UI. Radikālas izmaiņas parasti vienmēr lielākajai daļai nepatīk, bet es pret to visu esmu ļoti pozitīvi noskaņots.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.