Mozilla. Non-profit.

Firefox kārtējo reizi ir izlaidis jaunu pārlūka versiju. Manu uzmanību gan vairāk piesaistīja video, kas ir publicēts “whats new” lapā. Tajā tiek stāstīts par to, cik ļoti savādāka ir kompānija Mozilla, un to, ar kādu mērķi tā darbojas, proti, ka tā ir non-profit organizācija, kas nodrošina lietotājiem neatkarīgu un atvērtu web lapu pārlūkošanas iespēju. Līdzīgi, pašreklamējoši ziņojumi un baneri ir izkaisīti vairākās viņu lapās.

Tad lūk, šo manifestu es tā īsti nesaprotu, par cik ir publiski zināms fakts, ka Google maksā ap 300 miljoniem dolāru / gadā kompānijas meitas uzņēmumam Mozilla Corporation par Google search bar atrašanos Firefox pārlūkā. Pieļauju, ka tehniski meitas uzņēmums šo naudu ziedo(?) mātes uzņēmumam, kuram ir “non-profit” statuss. Vismaz no malas izskatās drīzāk pēc laba veida, kā nemaksāt nodokļus, nevis baigās pašiniciatīvas, atvērtības, un neatkarības.

Lai arī kā nebūtu, man patīk Firefox, un vēl varāk man patīk viņu patversmē dzīvojošā sarkanā panda, bet kompānijas apgalvojumi par savu statusu un pašslavējošie pārlūka lietošanas argumenti ir mazliet muļķīgi.

2 thoughts on “Mozilla. Non-profit.”

  1. Hmm, vai nav tieši otrādi, ka korporācija ir, lai varētu nodokļus samaksāt?

    no http://en.wikipedia.org/wiki/Mozilla_Corporation

    Any profits made by the Mozilla Corporation will be invested back into the Mozilla project. There will be no shareholders, no stock options will be issued and no dividends will be paid. The Mozilla Corporation will not be floating on the stock market and it will be impossible for any company to take over or buy a stake in the subsidiary.

    .. un ..

    The Mozilla Corporation was established on August 3, 2005 to handle the revenue-related operations of the Mozilla Foundation. As a non-profit, the Mozilla Foundation is limited in terms of the types and amounts of revenue. The Mozilla Corporation, as a taxable organization (essentially, a commercial operation), does not have to comply with such strict rules.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.