Sparrow, jeb epasta klients pēc septiņu gadu pārtraukuma

Reiz, sensenos laikos es izmantoju epastu klientus. Nu tos, kas instalējas uz datoriem. Skatoties atpakaļ pagātnē, es tagad varu atcerēties par tādiem, kā Outlook Express (šķiet, ka šis bija mans pirmais), tam sekoja vesela virkne eksperimentu ar tādiem klientiem, kā Netscape Mail, Eudora, Evolution, Pegasus Mail un The Bat!. Vienreiz pat biju uzinstalējis PocoMail un IncrediMail, nezinu, kas toreiz man bija galvā, nejautājiet. Beidzamais klients, kuru izmantoju uz datora bija Mozilla Thunderbird, pirms kādiem gadiem septiņiem.

Es pārtraucu eksperimentēt ar visām tām instalācijām, migrēšanām un čakarēšanos brīdī, kad Google izmainīja pasaules uztveri par bezmaksas (un maksas) epastu sistēmām.

Atceros kā šodien, kad “visi” bezmaksas epasta konti bija ar 5-20MB ietilpības limitu, un tad Google vienā dienā uzsauca visiem pa vienam gigabaitam. Tam bija ārkārtīgi liela ietekme toreiz. Personīgi es uzskatu, ka biznesa lēmums par Gmail izveidi ir par iemeslu tam, kāpēc Google ir kļuvis par pasaules līmeņa biznesa gigantu. Bet ne par biznesu ir šis stāsts. Atgriežamies pie tēmas.

Kad es sāku izmantot Gmail, es aptuveni pēc pus gada sapratu, ka man epastu aplikācija uz datora nemaz tā pa īstam nav nepieciešama. Pirmkārt jau neviens no tā laika klientiem tā pa īstam neintegrējās ar Gmail. Šūr, es varēju iepumpēt visus epastus caur POP protokolu, taču tā neskaitās integrācija. Otrkārt, man neviena no epasta aplikāciju sniegtajām iespējām nepietrūka, jo webmails jau sākotnēji bija pietiekami funkcionāls.

Īsi sakot, mans epasts vienmēr bija pieejams no jebkura datora, un Google varēja sasniegt pat labākus pieeamības rādītājus, nekā maksas risinājumi, par bezmaksas risinājumiem vispār nerunājot.

Acīmredzot, viss šajā pasaulē iet pa spirāli (man spirāles patīk labāk, nekā riņķi). Esmu atsācis lietot epastu klientu savā datorā. Iemesls tam ir svaigs epasta klients, kas man dod gandrīz visas Gmail priekšrocības, pieliekot klāt pāris jaunas fīčas, un apvienojot to visu elegantā un ātrā interfeisā.

Sparrow
Pamanīju jauno Sparrow epasta klientu tajā pašā dienā, kad iznāca pirmā publiskā beta versija. Ierakstīju par to twiterī un sāku klusiņām lietot. Ir pagājuši vairāk, kā 5 mēneši un esmu pilnībā ar to apradis. Sākumā lietoju bezmaksas beta versiju, bet kad iznāca 1.0 final versija, tad iegādājos to par maksu.

Jau minēju, ka viens no iemesliem, kāpēc man tik ļoti tīk Sparrow, ir tā vienkāršība un elegantais interfeiss. Šis epasta klients sākotnēji tika veidots, kā Gmail klients, līdz ar to, tajā ir implementētas gandrīz visas Gmail iespējas, kas bija vitāli nepieciešamas, lai es vispār atsākt skatīties uz atsevišķas aplikācijas pusi. Bet šķiet, ka svarīgākais iemesls, kāpēc esmu sajūsmā par šo klientu ir tas, ka Sparrow ir sācis padarīt manu ikdienas darbu vēl produktīvāku.

Pirms sākat argumentēt, ka Thunderbird ar pareizām konfigurācijām un pluginiem ir gandrīz saderīgs ar Gmail, man uzreiz jāteic, ka tam nepiekrītu. Lai arī Thunderbird, visticamāk, tiešām ir ar iespējām apveltītāks, tas vienkārši ir nepareizs. Sākot jau ar vizuālo izskatu- ikonas, krāsas, burtu lielums, izkārtojums, u.c. Visas tās konfigurācijas, pielāgošanas un milisekundes, kuras man jāpavada, lai analizētu “nepareizu” izkārtojumu, novērš manu uzmanību un uzskatu, ka tas ir viens no iemesliem, kāpēc varu sasniegt (vai nesasniegt) tādu, vai citādu kvalitāti un produktivitāti.

Saprotu, ka citiem tas viss var izklausīties pēc pilnīga sviesta, vai arī būt absolūti maznozīmīgi, bet kā jau teicu – es par tām lietām esmu daudz domājis un priekš manis tas tiešām tā ir. Lai to visu izskaidrotu kaut kā saprotamāk, man būtu nepieciešams vismaz viens vesels raksts. Kas zin, varbūt kādreiz atsevišķi par to uzrakstīšu.

Īsumā viss. Protams, ka nekad nekas nav domāts un derīgs priekš visiem, bet ja Sparrow vēl nav iemēģināts, tad varu vien rekomendēt to izdarīt. Protams, ja vien jums ir Mac tipa dators, jo uz Windows operētājsistēms šī programma nav pieejama.

Versija 1.1
Sparrow tika veidots kā specifisks Gmail klients. Šodien iznāca versija 1.1, kas ietver IMAP atbalstu. Tas nozīmē, ka Sparrow varēs lietot arī ar lielāko daļu citu pastkastīšu, ja vien pakalpojumu sniedzējs nodrošina IMAP pieeju. Tas gan neattiecas uz pašmāju Inbox, jo uzņēmums neuzkata par nepieciešamu nodrošināt klientus ar IMAP funkciju, taču pārējiem šī varētu būt noderīga ziņa. Ir arī citi, mazāki uzlabojumi, kas visi kopā padara Sparrow vēl labāku. Sīkāk var uzzināt no oficiālā bloga.

Sparrow epasta klientu ir izstrādājuši trīs programmētāji no Francijas. Viņi ir sapratuši lietas, ar ko milzīgas korporācijas čakarējas jau 20 gadus. Esmu pārliecināts, ka aplikācija labi tirgosies relatīvi jaunajā Mac App Store un puiši ar šo projektu kļūs populāri un pārtikuši.

Sparrow maksā 9.99$. Prieks manis šis pirkums bija katra santīma vērts.

———

– Sparrow mail mājas lapa;
– Sparrow mail iekš Mac App Strore;
– Sparrow Lite versija;
Twitter konts;
Izstrādātāju blogs;
Tips & Tricks lapa;

3 thoughts on “Sparrow, jeb epasta klients pēc septiņu gadu pārtraukuma”

  1. “Iemesls tam ir svaigs epasta klients, kas man dod gandrīz visas Gmail priekšrocības, pieliekot klāt pāris jaunas fīčas, un apvienojot to visu elegantā un ātrā interfeisā. ”
    Tā arī nesaprotu, kāds ir iemesls lietot klientu ? Priekškam klients, ja ir webmails ? Tev nepieciešama maila lokālā kopija ? :/

    1. Principā ātrāks veids kā strādāt. Ja pareizi realizēt, tad native aplikācija vienmēr būs ātrāka, ar mazāk ierobežojumiem nekā HTML. Vizuālais ir patīkamāks, vienkāršāks, bez reklāmām, mazāk laika jāpavada gaidot attalinātas objektu ielādes, etc. Arī lokāla kopija dod ātrdarbību klāt. Īsāk sakot, varu strādāt vēl mazliet ātrāk, kā līdz šim. Citi klienti ir smagnēji, neglīti, un bez Gmail integrācijas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.