Apple AirPort Express, mana jaunā mīļākā rotaļlieta

Pateicoties negaidītai Ziemassvētku dāvanai, esmu ticis pie gadžeta, kuru biju noskatījis pirms ilgāka laika, taču par kuru līdz šim necēlās roka izdot naudu. Runa ir par Apple AirPort Express, kas ir relatīvi maza iekārta, un kas spējīga nodrošina vairākas lietas:

1) kalpo kā bezvadu rūteris + ugunsmūris,
2) tam iespēja pieslēgt un uzstādīt USB printeri kā tīkla printeri (print server);
3) pieslēgt audio iekārtu un uz to straumēt (strīmot) mūziku caur bezvadu tīkla iekārtu;
4) AirPort Express var kalpot arī kā bezvadu signāla pagarinātājs;

Pielietojums

Par rūtera un print servera funkcionālajām iespējām nav ko daudz piebilst, bet salīdzinoši mazais izmērs padara Airport Express par superērtu iekārtu, ko iespējams paņemt līdzi ceļojumā, vai komandējumā, lai viesnīcā vairāki cilvēki vienlaicīgi varētu lietot bezvadu internetu. Daudzkur pieejams tikai standarta 5. kategorijas kabelis (internet vads).

Bezvadu signāla pagarināšanas iespēja ir lieliska, ja ar WiFi jāapgādā lielāka teritorija (piemēram, divstāvu māja). Te gan jāteic, ka oficiāli Apple supportē šo funkciju tikai kopā ar saviem “lielajiem” rūteriem (Apple AirPort Extreme). Ir vairāki modeļi, kas sader kopā, bet par tiem jāinteresējas internet resursos.

Viena no foršākajām lietām ir audio straumēšanas iespēja. Varu jebkuru audio signālu no sava Mac, vai iPhone (iPad) straumēt uz AirportExpress, pie kura pieslēgts mūzikas pastiprinātājs, mūzikas centrs, vai kāda cita audio iekārta ar line-in iespēju. Tas ir noderīgi pasākumos, kad jāpārvieto mūzikas iekārta uz pasākuma norises vietu, vai mājā, kurā ir vairākas dzīvojamās istabas, bet kurās audio iekārtas nav fiziski pieslēgtas pie viena un tā paša audio avota (datora).

Pēdējās dienās daudz klausos Last.fm no sava iPhone, kurš parasti visu laiku atrodas rokas stiepiena attālumā, tādējādi nav jādarbina dators, lai klausītos sakarīgu mūziku. Varu pārslēgt dziesmas, uzzināt par izpildītājiem un tamlīdzīgi. Savukārt, ja nepieciešama mūzika no datora, tad lielākoties izmantoju Apple Remote iPhone programmu, lai kontrolētu mūziku no laptopa iTunes mūzikas bibliotēkas. Protams, iespējams arī strīmot visu pa tiešo no pašas iPhone iPod aplikācijas.

Konfigurācijas interfeiss ir ļoti vienkāršs un makintošisks. Pieslēgt iekātu klienta režīmā pie sava 2004. gada D-Link rūtera bija elementāri, atlika vien izvēlēties to no piedāvātā saraksta, ievadīt bezvadu interneta paroli un pārējais tika izdarīts manā vietā.

Īsumā viss. Nevajag gaidīt vairāk, nekā iekārta spēj. Specifiskiem risinājumiem, piemēram, ļoti tālai signāla pagarināšanai būtu jāizmanto specifiski / pielāgoti risinājumi. AirPort express ir pilnīgs “consumer” produkts, kas ļoti precīzi integrējas ar manu Mac / iPhone ekosistēmu. Iekārtai ir arī atbalsts priekš MS Windows darba stacijām, taču to es komentēt nemācēšu, jo mājās vairs nav palicis neviens PC.

8 thoughts on “Apple AirPort Express, mana jaunā mīļākā rotaļlieta”

  1. Klau, vai viņu var izmantot kā “sekundāro” ierīci? Tas ir – interneta pieslēgumam izmantot citu rūteri, bet strīmot mūziku uz Express?

  2. Kārlis: Šūr. Pašu express var darbināt gan kā signāla pagarinātāju (transparenta štelle, wifi uzstādījumos visi rādās kā viens rūteris), vai arī var darbināt klienta režīmā. Tādā gadījumā Tu slēdzies tikai pie galvenā rūtera (express nemaz neredzi kā routeri), bet iekš iTunes norādi, ka stīmot gribi nevis uz lokālā datora, bet konkrētā AirPort express. Līdzīgi ir ar iPhone aplikācijām.

  3. Man arī šī baltā kastīte jau ir kādu laiku, bet izlasot trakstu aizdomājos par to wireless audio straumēšanu, konkrētāk par “jebkuru audio signālu no sava Mac”. Pēdējo reizi, kad skatījos audio bija iespējams straumēt tikai no iTunes. Tagad kaut kas ir mainījies?

  4. Kāds varētu pastāstīt, cik augstas kvalitātes jeb rezolūcijas audio tas AirPort var straumēt?
    CD ir 16 biti 44,1 kHz. Vai var piemēram 24 biti 96 kHz?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.