Google eBookstore

Google ir reklāmu kompānija, jeb, citiem vārdiem sakot, kompānija, kuras 97% no peļņu veido ar reklāmu saistīti ienākumi. Interesanti, vai jaunais Google eBookstore biznesa modelis arī varētu būt saistīts ar reklāmu? Piemēram, cilvēki var lasīt grāmatas par brīvu, taču ar ievietotu reklāmu saturu. Tas būtu pavisam cita biznesa modelis, nekā konkurentiem (Amazon, Apple, u.c.), kas teoretiski varētu nostrādāt. Tas ir no vienas puses.

No otras puses liels jautājums būtu par lietotāju uztveri attiecībā uz reklāmām grāmatu saturā pēc būtības. Personīgi mani reklāmas kaitina gandrīz jebkurā formātā un izskatā. Piemēram, ilustrācijas bērnu grāmatā ar reklāmām būtu pilnīgi garām. Arī tehnisko literatūru būtu ārkārtīgi grūti uztvert, ja tajā pa vidu maisītos reklāma. Tas viss zemapziņā varētu iespiesties tik tālu, ka pats grāmatas saturs sāktu asociēties ar reklāmu, tādējādi šāds biznesa modelis varētu beigu beigās tomēr neietu cauri.

Īsās, necilās pārdomas.

One thought on “Google eBookstore”

  1. Nezinu kā būs vēlāk, bet man pirmo iespaidu sabojāja tas, ka serviss nav atstrādāts un piedāvājums ir nekāds šobrīd. Vēlāk noteikti lietotu, ja piedāvāto grāmatu klāstā būs atrodamas pavisam jaunās grāmatas un tiks piedāvātas grāmatas dažādās valodās. Bet par bērnu grāmatām un pasakām runājot, tad to lasīšana elektroniski man liekas galīgi garām… Ja nu vienīgi, ja pasaka ir animēta un ar skaņu. :) Jebkurā gadījumā forši, ka uzrakstīji par to, jo nezināju par šo Google jaunumu!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.