HTC Desire HD salīdzinošais raksts ar iPhone 4

Edijs no caurums.lv ir uzcepis rakstu par HTC Desire HD tālruni. Raksts ir ļoti labs, taču tas mani tik ļoti neinteresētu, ja vien Edijs nerunātu par šo tālruni salīdzinot to ar iPhone 4.

Tas interesantais ir nevis salīdzināšana pēc būtības, tipa viens labāks par otru, bet gan tīrs lietotāja skatījums uz ikdienas funkcijām un sajūtām. Daudz kam rakstā piekrītu, daudz ko redzu nedaudz atšķirīgi.

Atgādināšu, ka pats esmu gan iPhone 4, gan Desire īpašnieks. Tāpat arī veicu developmentu (izstrādi) priekš abām šīm platformām. Joprojām uzskatu iPhone 4 kā produktīvāku platformu gan ikdienas, gan specifiskajiem tāskiem, taču redzu arī vietas, kurās Android OS ir daudz spēcīgāks. Man būtu daudz ko teikt par abām šīm platformām, taču man riebj redzēt muļķīgas parametru salīdzinošās diskusijas, kur katra “fronte” klaigā bez jebkādiem argumentiem, izpratnes, zināšanām un pieredzes par otru platformu. Edija raksts, manuprāt, tāds nav.

P.S. Viena ļoti trekna kļūda Edija rakstā ir iPhone tethering, kas pieejams tālrunī jau no iPhone OS 3.x versijas un ir pilnībā bezmaksas pasākums. Tethering uz iPhone bija pieejams ~gadu ātrāk, nekā tas vispār tika iekļauts Android OS kodolā. Arī šobrīd tam ir plašāks pielietojums, piemēram, iespēja to darbīnāt gan caur USB, gan bluetooth, kamēr Andoridā tas iespējams tikai caur USB (varbūt, ka jaunākās OS tas jau ir atrisināts).

Labots. Edijs un Krabe komentāros norādīja par citu tethering metodi, ko šķiet, ka būtu arī korekti apzīmēt ar citu terminu, bet lai nu būtu.

6 thoughts on “HTC Desire HD salīdzinošais raksts ar iPhone 4”

 1. Pag, bet es jau runāju par tetheringu caur wifi, t.i. padarot savu telefonu par wifi access pointu. Protams, tetherings caur usb vadu un zilzobi iekš iPhones tik tiešām jau labu laiku ir. Bet iedomājies, cik ērti – teiksim, tev ir iPad, kuram nav 3G, ir tikai Wifi. Pāris pogas un tavs Desire šārē netu uz iPadu.

  Pats pa šo laiku esmu pāris tikšanās reizēs šārējis netu no telefona uz datoru, jo nav bijis pieejams neviens bezmaksas wifi un mobilā interneta puļķītis man nav. Un USB vads man nav vienmēr līdzi. Savukārt par netu caur zilzobi.. tas laikam būtu jāaizmirst. Pārāk lēni. :)

  Vēl viena interesanta lieta, saistītā ar neta šārēšanu – uz Android tiek dota iespēja caur USB šārēt netu otrā virzienā, t.i. no datora uz telefonu. Protams, ikdienā tāda lieta laikam nav vajadzīga. Taču man lieliski noderēja pirmajās dienās – darbā wifi nav, taču kačāt visādus brīnumus no Marketa caur mobilo internetu būtu lēni.

 2. Androidam ir “WiFi hotspot” funkcija. Ieslēdz, un laptops var lietot tīklu caur telefonu, vispār bez čakara, vnk pieslēdzoties kā WiFi pieejas punktam (“HTC network”).

 3. tas nav tetherings, tā ir wifi AP funkcija, endijs putrojas.

  uz iphone tāda proga jau ir kopš laika gala, bet loģiski ka tikai uz Cydia.

  negribu uzsākt fleimu no kura autors tik ļoti centās izvairīties, bet es tikai pateikši, ka manuprāt (!) iOS ir foršākas programmas nekā uz Androida, un tas tieši dēļ tā kādiem cilvēkiem katra no šīm OS vairāk iet pie sirds (vispārīgi varētu riskēt un teikt “dizaineriem vs datoriķiem”).

 4. Edijs, ne Endijs. :P

  Jā, uz iPhone ir tāda programma. Bija kaut kāda viena jau laiku atpakaļ. Kaut kā neaizgāja. Tagad ir viena cita, bet tā maksā 19.99$ (pēdējo reizi, kad skatījos). Bet nu – dabūt var, ja ļoti vajag, tie pārdesmit dolāri ir to vērti, ja to izmanto diendienā. Bet stāsts jau ir par to, ka Apple varēja jau nu prasties un šādu fīču beidzot iebūvēt by default. Neredzu loģiskus argumentus, kāpēc to nedarīt. Jādžeilo, jāsidijojās.. Nav aršana priekš mirstīgiem ļaudīm.

  Par app`iem piekrītu – lai arī Androīda Marketā ir daudz visādu labu lietu un būtībā esmu patīkami pārsteigts, ka aplikāciju ziņā neesmu tik apdalīts kā biju samierinājies būt, taču jāsaka, ka pa tā pa lielām šaibām runājot iOS appi tik tiešām ir glītāki un foršāki.

 5. “Atgādināšu, ka pats esmu gan iPhone 4, gan Desire īpašnieks.”
  Esi Desire vai Desire HD īpašnieks?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.