Google Chrome paziņojums (07.12.2010)

Šodien Google noturēja konferenci ar nosaukumu “Google Chrome Announcement”. Skatījos tiešraidi un te pāris domas par pasākumu.

1. Tika stāstīts un rādīta milzīga čupa ar esošām Chrome pārlūka iespējām un parametriem, tai skaitā pārlūka ātrdarbības rādītāji, sanbox princips, WebGL iespējas u.t.t. Te jāpiebilst, ka lielākā daļa ir pieejama arī citos pārlūkos, pat jaunākajās Internet Explorer beta versijās. Līdz ar to, pirmās 20 minūtes bija vienkārši garlaicīgas.

2. Tika prezentēts jauns Google produkts – Chrome Web Store, ka savā būtībā vienkārši ir mājas lapu katalogs, jo nekādu citu pievienotu vērtību, izņemot tādas lietas, kā lietotāja komentāri, kategorijas un vērtējumi lietotājam nedod.

3. Tika demonstrēta arī Chrome OS, kas ir uz internet aplikācijām balstīta operētājsistēma.

Īsumā viss. Sausais atlikums ir tāds, ka Chrome Web Store ir vēl viens veids, kur cilvēkiem uzzināt par web aplikācijām, kā arī šis aplikāciju veikals būs Chrome OS pamatā.

Personīgi es pagaidām neredzu šiem produktiem ļoti dziļu jēgu, jo viss demonstrētais īstenībā ir htm5 web aplikācijas. Nav atbildes uz jautājumu, kāpēc šāda pieeja tika izmantota, un ar ko tas ir pieejamāks / izmantojamāks par esošajām tehnoloģijām, piemēram, Windows / Mac operētājsistēmas un html5 web aplikācijas.

Starpcitu, no sistēmu izstrādes un uzturēšanas viedokļa, daudz racionālāk ir izveidot aplikācijas web versiju, kas strādā uz visām html5 atbalstošām iekārtām, nevis veidot web versiju un papildus vēl Chrome versiju. Esmu pārsteigts, ka uz skatuves tika prezentēta Amazon aplikācija, kas dod citu “experience”, nekā web versija. Uzskatu, ka tas ir slikts produkta virzīšanas veids.

Pēdējā piebilde ir par Citrix virtualizācijas risinājumu. Nenoliedzu visu to pilnībā, taču personīgi es dodu priekšroku desktop aplikācijām, kas atrodas lokāli. Pilnīgi no visiem aspektiem, sākot ar ātrdarbību (pieņemot, ka procesors ir pietiekami jaudīgs), beidzot ar pieejamību (nepieciešams tīkla savienojums) un drošības līmeni (virtualizācijas risinājumā dati atrodas trešās puses datu centrā).

Beigu beigās, redzot kā šī platforma attīstīsies nākotnē, es varu savas domas arī mainīt. Cienu Google pieeju izdalot limitētu skaitu iekārtu jauno tehnoloģiju adaptētājiem un kooperācijām, lai saņemtu lietotāju atgriezenisko saikni platformas pilnveidošanai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.