Unikāla ideja, kā samazināt bezdarba līmeni

Ne jau man tā ideja nākusi, bet gan valdošajiem vīriem no Rīgas Domes, acīmredzot. Runāju es šoreiz par bardaku ar nodarbinātības valsts aģentūrām (NVA).

Kā jūs domājat, vai bezdarba līmeni veido darbu zaudējušie ļaudis? Nē- bezdarba līmeni nosaka tas, cik valstī daudz ir bezdarbnieku. Bet “bezdarbnieks” ir statuss, ko var iegūt izpildot vairākas prasības, ar kurām var iepazīties NVA mājas lapas kādā no sadaļām (starpcitu, Hello SEO!). Šo statusu var iegūt reģistrējoties kādā no “filiālēm” (dievs, cik lepni skan), taču vai nebūtu lieliski, ja šādu filiāļu nebūtu? Cilvēki uz tām neietu, un tad jau arī nebūtu bezdarbnieku, nodomāja gaišās galvas un aizklapēja vienu no trīs iestādēm, kuras līdz šim apkalpoja cilvēkus.

Rīga ir gana liela attiecībā pret divām palikušajām filiālēm, bet jautājums ir cits- ko gan vēl varētu darīt, lai samazinātu cilvēku nākšanu šīm filiālēm? Ja spriežam pēc paveiktajiem darbiem, tad loģiskākais būtu šīs divas filiāles novietot blakus vienu otrai, tādējādi iespaids par divām filiālēm saglabājas, taču cilvēkiem uz tām reāli nokļūt ir vienādi grūti. Skatieties paši. Viena atrodas Jēzusbaznīcas 11, otra- F.Sadovņikova 20.

Sanāk tā, ka Rīgā ir divas NVA filiāles, kas atrodas 500 metru attālumā. Priekš cilvēkiem purvciemā, pļavniekos un pārējos mikro rajonos tā ir izteikti priecīga ziņa. Tā ir priecīga ne tikai tiem, kuriem jāmēro ceļš ar diviem, vai trim sabiedriskajiem transportiem, bet arī cilvēkiem ar apgrūtinājumiem, piemēram, invalīdiem.

Es nemaz nesākšu ar ģeogrāfisko lokācijas izvēli. Tā ir tik lieliska, ka ja vēl darba laika sākumu uzliktu pēc pl 22:00 vakarā, tad arī daļu vājāko cilvēku drošvien nogalinātu vietējā rajona kriminogēnās autoritātes. Dažiem kā mierinājums varētu būt tas, ka dvēsele nonāks pie Jēzus, vai vismaz Jēzusbaznīcā.

Tālāks sarkasms nav nepieciešams, vien izcili parādās tas, cik ieceltie vadoņi vāji prot veikt plānošanu un cik tiem ir slikta sajēga par visprimitīvakajiem sadzīves notikumiem. Vai arī vienkārši nerūp.

Pēdējais mierinājums ir tas, ka NVA ir twiterī. Tas jau mūsdienīkiem cilvēkiem ir galvenais. Sēdēt nebeidzamās uzgaidāmajās rindās un lasīt twiteri par to pašu iestādi.

2 thoughts on “Unikāla ideja, kā samazināt bezdarba līmeni”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.