Informācijas izplatības ātrums jauno mediju laikmetā

Bez šaubām, Jāņa Groduma aiziešana ir skumjš notikums. Tiesa, neesmu viņu pazinis, līdz ar to tas ir kā jebkura sveša cilvēka pazaudēšana. Bet stāsts ir par ko citu.

Pagājušajā vakarā ar prusux‘u dzērām brūno un runājām par dzīvi. Te piepeši atvēru twitter ziņu listi un no Ulda Rudaka uzzināju par Jāņa Groduma bojāeju.

Ja skatās Latvijas medijus, tad neviens no lielajiem internet medijiem nebija gatavs ziņas publicēšanai. Nedz TV*Net, nedz Apollo, nedz Delfi. Tradicionālos laikrakstus pat neminēsim. Kas, protams, daļēji izskaidrojams ar ziņu veidotāju pasīvumu (tipa, LETA). Bet tas svarīgākais ir tas, ka neviens no minētajiem grandiem nebija gatavs ziņot par šo notikumu pat 6 stundas pēc tās aktualitātes iegūšanas. Te jāuzslavē salīdzinoši jaunais ir.lv portāls, kurā pēc pāris stundām ziņa tomēr jau bija lasāma.

Nepieminu to tāpēc, ka man IR.LV īpaši kaut kā rūpētu. Tur čaļi pat nesaprot, ka pie ziņām vajadzētu likt klāt datumu un laiku. Vai nu paviršība, vai vienaldzība. Ko nozīmē ziņa ir “pirms 1 dienas”? Tad vēl Grodums bija dzīvs. Atkal novirzījos..

Gribēju teikt, ka šis viss ir apliecinājums priekš manis paša, ka twitteris spēj pārraidīt arī sabiedrībai aktuālas ziņas daudz straujāk, nekā vecie mediji. Kas vienlaicīgi ir labi un slikti. Lai arī neko jaunu tā īpaši nepateicu, tomēr tas atkal lika padomāt par ziņu portālu saturu, nozīmīgumu un nepieciešamību.

4 thoughts on “Informācijas izplatības ātrums jauno mediju laikmetā”

  1. twitter nav nekāds drošai avots..un vēl jo vairāk es uz vieglas uzvedības žurnālista pausto īpaši negribētu atsaukties.. nemaina ātrumu – vai vakarā, vai no rīta šāda ziņa parādās..nav jau valsts prezidents

  2. Nedziedu slavas dziesmas twiterim, jo neuzskatu to par mediju vispār (klasiskā izpratnē). Drīzāk aizdomājos par ziņu medijiem in dženeral.

  3. tur nu ir tā lieta, ka no twitter visu ko varētu pagrābt, to nevar nosaukt par īpaši uzticamu avotu. LETA ziņu publicēja pus7 no rīta, es domāju, ka tik vēlu, kad šī ziņa sāka plosīties pa LV twitteri reti kurš LETA klients lasa ziņu lentu :) protams, šodien viena no lasītākajām ziņām.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.