★ iMeet – redzi savu draugu atrašanās vietu on-line režīmā

Papildināts [15.09.2009]

Manā otrā blogā ir pieejams apraksts angļu valodā. Tur arī turpmāk plānoju publicēt aprakstus par iPhone programmām.

Beidzot pienākusi kārta aprakstīt mūsu jaunāko iPhone programmu, kas saucās iMeet. Programmas apraksta īsā versija varētu skanēt šādi: iMeet ir rīks, kas ļauj redzēt savu draugu atrašanās vietu kartē on-line režīmā.

GARĀKA VERSIJA

imeet-iconMan neskaitāmas reizes ir bijušas situācijas, kad kādam ir jāstāsta par savu atrašanās vietu. Ja tas ir kaut kāds dzīvoklis, tad nav pārāk sarežģīti iedot adresi un punkts. Taču ja atrodos kādā nezināmā vietā, tad parādās pirmās problēmas- jāstāsta (jāpieraksta) cik metri, aiz kura stūra jāiet, aiz kā un uz kuru debess pusi jāmēro atlikušais ceļa gabals. Paldies Dievam (Deivam, Deividam), ja ir Smartphone ar GPS. Tad var nosūtīt savu atrašanās vietu kā koordinātes un atvērt tās iekš google maps. Ne pārāk sarežģīti.

Taču šādai pieejai ir vairākas problēmas. Piemēram, ja abi ir kustīgi objekti (viens nāk pretī otram). Būtu diezgan neērti sūtīt ik pa X metriem savas koordinātes caur e-pastu. Tas ietver pat tādus brīžus, kad koncerta laikā jāsameklē draugs, kurš atrodas kaut kur pūļa vidū. Vēl lielāka problēma ir tad, ja jāsatiekas ar vairāk kā 1 cilvēku, vai tad, kad jāredz par kādu gabalu draugs (draugi) pietuvojušies viens otram.

iMeet risina šāda tipa problēmas. Jebkurš var redzēt neierobežoti daudz draugus uz kartes on-line režīmā.

iMeet NODROŠINA IESPĒJU:

* Redzēt draugu atrašanās vietu real-time režīmā;
* Atrast draugus uz kartes pa vienam, vai visus kopā;
* Īslaicīgi atļaut, vai aizliegt kādam (vai visiem) draugiem redzēt savu pozīciju;
* Mainīt kartes veidu no Google Maps, uz Satellite, vai Hybrid;
* Nosūtīt ziņu jebkuram draugam iekš programmas (par brīvu), draugs to saņems vai nu uz reiz, vai arī atverot programmu (ja tā konkrētajā brīdī bijusi aizvērta);
* Mainīt drauga ikonas krāsu (pagaidām tikai krāsu);
* Apskatīt detalizētāku informāciju par draugu, piemēram, GPS pozīcijas precizitāti, detaļas par atrašanās vietu (iela, adrese), pēdējo update laiku (noderīgi, ja draugs ir offline režīmā, bet gribas zināt cikos viņš pēdējo reizi bija on-line);
* Vienlaicīgi var redzēt gan On-Line draugus, gan Off-Line (maināms uzstādījumos);
* Informācija par pievienotajiem draugiem glabājas uz centrālā servera, tāpēc var brīvi logoties ar citu lietotāju (dot tālruni citam ar citu kontu) un nav jābaidās ka informācija pazudīs;

iMeet pieejama veikalā sākot ar šodienu. Cena – 1.99$.
Saite uz Ap Store.

P.S. Man ir kas sakāms arī par izstrādes gaitu un iMeet līdzīgiem tīkliem, taču par to būtu jāraksta atsevišķs raksts.

Seko iekš twitter: http://twitter.com/MelleneApps , jo drusku vēlāk mēs caur to izspēlēsim pāris invaitus (diemžēl, derīgus tikai US App Store kontiem). Tur arī informācija par jaunām programmām un esošo programmu jauninājumiem. Būšu dikti priecīgs, ja pēc programmas norakstīšanas to arī novērtēsiet iekš App Store! Zemāk redzami screen-shoti no programmas.

imeet-01

imeet-02imeet-03imeet-04imeet-05

23 thoughts on “★ iMeet – redzi savu draugu atrašanās vietu on-line režīmā”

  1. Gaidam integraciju ar mazliet vājāku servisu uz Android platformas. Izklausās pēc nopietna produkta! uzraksti laiku pa laikam arī par izstrādes procesu, par būtiskākajām kļūdām utml.

  2. onkulis: jā, es to esmu jau iedomājies. man tikai rokas par īsu ir visu vienlaicīgi taisīt :( Šobrīd vēl viena iPhone aplikācija ir uz izstrādi (un vēl viena gaida palaišanu).. Bet paldies par ideju un dalies vēl ar lietām, ko varētu uzlabot / attīstīt.

  3. Unima: tālrunis “aizmieg” pēc X minūtēm (kā iestatīts uzstādījumos), ja ar to netiek veiktsas nekādas darbības- izdziest ekrāns, pazūd tīkls, nolokojas UI.
    Ja ir diseiblots “app sleep” iekš iMeet (podziņa ir uz ON), tad tālrunis visu laiku būs nomodā un tam nepazudīs nedz tīkls, nedz arī tas nolokosies.

  4. Programma supper, būtu forši ja vēl būtu web interfeis, lai pāraudzītu kur mani 3 iphoni rullē. Vai ir iespējams nākotne ?

  5. Liels paldies, man tas interesē jo spēlejam nakts speles, vienīgais, kas Iphonā nepatīk, ka ja taisi ciet programmu, tad nav redzams kur esi. Bet vai vispar ir iespejams, uztaisīt, lai ta “trejā” mētajās, ka piem.ipod playeris.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.