★ Perfect Mark – precīzāku koordinātu uzņemšana (iPhone)

logo_blogŠobrīd uz App Store akceptu esmu nosūtītījis divas jaunas iPhone aplikācijas. Pirmā drīz (cerams) būs iekš App Store, arī apraksts tai vēl sekos, bet par otru programmu gan varētu jau tagad uzrakstīt. Tātad, aizvakar uz veikalu nosūtīju jaunu iPhone programmiņu ar nosaukumu “Perfect Mark”, kuras pamatfunkcionalitāte ir nodrošināt precīzāku koordinātu atlikšanu.

KĀPĒC TAS NEPIECIEŠAMS

Visi GPS uztvērēji ir ar savu neprecizitāti. Lielāku, vai mazāku. Tas atkarīgs no antenas lieluma, apkārtējiem objektiem (mājas, koki), laikapstākļiem, un galu galā arī no GPS uztvērēja kvalitātes. Atliekot punktu, tie var būt ar nobīdi pat līdz pāris kilometriem. Ja atliekamais punkts ir kaut kas liels, vai arī nav būtiska tā precīza atrašanās vieta, tad atliekot punktu +/- ir vienalga. Nu piemēram, atliekot lidlauku nav svarīga precizitāte uz metru.

Bet, ja piedalaties geocaching spēlē, tad punkta koordinātu atlikšana ir dikti svarīga. Tik pat labi varat atlikt savas mežā noraktās apslēpto dārgumu lādes precīzās koordinātes. Katrs var piemeklēt savu pielietojumu.

KĀ TAS STRĀDĀ

No matemātiskās precizitātes viedokļa, visprecīzākās koordinātes būs vairākkārtēju atlikto koordinātu punktu (plaknes tālāko punktu) viduspunkts. Līdz šim, lai atliktu visprecīzāko punktu, es vairākas reizes atliku koordinātes, skatījos tās visas vienkopus uz kartes un mēģināju atlikt viduspunktu. Perfect Mark to atrisina automatizēti. Pietuvojies vietai no vienas puses un atliec pagaidu punktu. Pietuvojies no otras, atliec punktu. No trešās, ceturtās, piektās. Kamēr apnīk. Teorētiski ir tā, ka jo vairāk atlikto punktu, jo precīzākākas gala koordinātes. Protams, var atlikt arī vienu punktu un izmantot Perfect Mark tikai kā koordinātu (atlikto punktu) menedžeri.

Saprotu, ka aprēķinus vienmēr var uzlabot. Piemēram, ja atlikti vairāk kā 6 punkti, tad divus neprecīzākos (tālākos) varētu neņemt vērā un aprēķinu veikt no atlikušajiem. Pie matemātikas piestrādāšu vēl vairāk versijā 1.1.

IESPĒJAS

Perfect Mark pozicionējums ir precīzāku koordināšu atlikšana, taču programmiņa dara drusku vairāk:
* Koordinātes var saglabāt izmantojot 1, vai vairākus atliktos punktus (ar vidus punkta aprēķinu);
* Koordinātes var saglabāt tālrunī, piešķirot tām individuālu nosaukumu;
* Tās var sūtīt pa e-pastu (atveras Mail App ar sagatavotu tekstu);
* Tās var iekopēt iPhone atmiņā (clipboard / pasteboard);
* Tās var atvērt iekš Google Maps aplikācijas;
* Atliekot koordinātes var redzēt esošās koordinātes (pirms atlikšanas), augstumu virs jūras līmeņa (altitude), GPS uztvērēja tekošo precizitāti.

Pagaidām tas viss. Screenshoti varētu būt pēc programmiņas publicēšanas un iekš App Store tā varētu parādīties pēc kādas 1.5 nedēļas. Cena draudzīga, 0.99$.

P.S. Par mūsu iPhone programmu jaunumiem vis ātrāk varēsi uzzināt Twitterī: http://twitter.com/MelleneApps

17 thoughts on “★ Perfect Mark – precīzāku koordinātu uzņemšana (iPhone)”

 1. Ikona patīk!:) Par pārējo neko nevaru pateikt. Metodi izmantoju līdzīgu kā aprakstīji. Izvēlos 0 punktu. aizeju no viņa 20 metrus +/- un tuvojos taisnā virsienā ik pēc 2 sekundēm spiežot “favorite” uz gps loggera, kur pēdējais punkts ir 0. ķēpīgi, bet ir ok.

 2. šis gan man varētu noderēt situacijai, kad es atkāl apmaldīšos un nemācēšu pateikt kur esmu. Protams, var arī nokopēt koordinātes, bet varbūt var pielikt klāt sūtīšanu uz epastu/sms? :P Lai man nav visādas sarežģītas darbības jāveic:)

 3. Esmu iegādājies geocaching iphone programmu, ar to pietiek, jo uz aptuveno vietu aizved, meklēt ar ne pilnīgi precīzām kooridinātām ir krietni jautrāk..

 4. kapēc kautkur jāiet? Garmin to nodrošina ik pa sekundei uzņemot koordinātes, un no 100 mērijumiem paņemot vidējo. Averaging saucas.

 5. Mārtiņš: pagaidām drīzāk aritmētiski un pagaidām pēc testiem tas ir gana precīzi.

  Igar: Tas ir punkta atlikšanai, nevis iešanai uz punktu. Geocaching softā nevar atlikt punktus.

  N.R: Tas ir softs priekš iPhone, nevis Garmin un cilvēkiem, kas ikdienā nestaigā ar vairākām iekārtām. Domāts punkta atlikšanai, nevis meklēšanai pēc punkta. Ja tādā veidā biji domājis atlikt, tad labi, ja spēj iet uz punktu un galā atlikt, bet parasti pa punkta vietu vēl ir jāpablandās un tad averaging īsti nestrādā IMO.

 6. pbs, šķiet nebiji sapratis manis ieteikto. averaging ir punka atlikšana, kad softs ik pa sekundei paskatās koordinātes, un pēc kāda īpaša algoritma rēķina vidējo. tev ir jāstāv uz vietas šādā gadījumā.

 7. N.R. Manuprāt, GPS vislabāk darbojas tad, ja ir kustība. Visi GPS uztvērēji, kas bijuši manā rīcībā uzvedušies vienādi- stāvot mežā zem kokiem tie “uzķer” koordināti (diezgan šķību) un nemaz i neatjaunojas, jo neredz satelītus. Ir visādi softiskie pus-automātiskie risinājumi (tip, averaging), taču personīgi man visprecīzāk izdodas atlikt koordinātes tieši manuāli. Var vienkārši izmantot arī situācijās, kad jādabū divu, vai vairāku punktu viduspunkts. Iedomājies neregulāras formas objektu, kur pa vidu nemaz nostāties nevar, tādam apejot pa perimetru averaging nestrādās. Nu kaut kā tā. Katram savs.

 8. neesmu redzējis GPS kas slikti uztverot signālu tā arī paliktu slikti. Mana pieredze liecina pretējo, stāvot uz vietas, signāla precizitāte uzlabojas, jo aparāts zin ka tu nekusties, tapec viņam atkrīt visādi pieņēmumi par tavām kustībām. Jau minētajos Garmin aparātos tas ir labi redzams ar precizitātes aplīti, kas apstājoties sāk sašaurināties, līdz (labākajā gadījumā) diviem metriem. Tur gan šķiet arī WAAS/EGNOS nāk klāt, kas iPhonam nav.

 9. Nu arī taisnība. Karoch, šis ir vienkārši mazs utility priekš iPhone, tas jau nekonkurē ar Garmin. Ja vajag drillēt GPS, tad jāpērk dedicated dzelzis. Manām vajadzībām pietiek arī ar tālruni tāpēc uzrakstīju mazu sev noderīgu programmiņu, kas varētu noderēt arī citiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.