Imants Ziedonis, Raimonds Tiguls un Epifānijas

Kad pamatskolā un vidusskolā man piespiedu kārtā lika lasīt un mācīties dzeju, tad man tas likās ārkārtīgi nepareizi. Un tā arī patiesībā ir, jo prāts tajā brīdī ir vēl pavisam nenobriedis un jaunais cilvēks patiesībā neizprot to ko izlasa. Vismaz es tā domāju. Manā gadījumā šāda pretdabiska informācijas uzspiešana radīja pilnīgi pretēju efektu, un arī vārdu “dzeja” tā iemesla dēļ allaž esmu uztvēris tā snobiski.

Bet ne par to. Drīzāk gribēju pastāstīt, ka šogad savā dzimšanas dienā es saņēmu divas jaukas dāvanas. Par vienu es vēl uzrakstīšu nedaudz vēlāk, bet otra bija I. Ziedoņa “Epifānijas”, kopā ar Raimonda Tigula mūziku. Tikai pēc diska noklausīšanās patiesībā sapratu, cik Ziedonis spēj dziļi pateikt lietas, kuras man būtu grūti izteikt. Tikai tagad es sāku tā pa īstam izprast dzeju un tās varenību. Savukārt, Tiguls ir instrumentālās ambient mūzikas meistars, un, par cik šis ir viens no maniem iemīļotajiem mūzikas žanriem, tad šis mūzikas un dzejas salikums manā galvā radīja īssavienojumu. Abi šie mākslinieki nu ir mani varoņi.

Paldies draugiem par lielisko dāvanu!

8 thoughts on “Imants Ziedonis, Raimonds Tiguls un Epifānijas”

  1. pievienojos. tiku davinjahis shadu disku, un uzreiz ari noklausijos. skola man epifanijas likas kaut kas nesaprotams, iespejams tapec, ka tika pasniegtas ar attieksmi – tapat nesapratisiet.
    bet shis CD ir perfekts. biju aizmirsis, butu sanakusi laba davana ari mates dienaa. :(

  2. Dāvana tik tiešām ir lieliska, tikai priekš manis emocionālās šis epifānijas ir pa smagu. Katru reizi pārņem tik spēcīgās jūtas, pārdzīvojumi.. un tā mūzika visu tikai pastiprina.

  3. saprotu, ka var nopirkt, bet 9ls gan nevaru šitajā ieguldīt. Ja nevarēšu novilkt, tad nenoklausīšos visticamāk.. nu stulbi, dažreiz jau publiskojot for free (or nelegal:)) efekts ir lielāks!

  4. Mums skolā literatūras stundā uzlika šo disku. Vēl joprojām esmu spēcīgi iespaidota, neskatoties uz to, ka pagājuši jau 4 mēneši.
    Ziedonis ir fantastisks rakstnieks.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.