Interneta izmaksas

Paskatīju, cik es naudas tērēju ar internetu saistītām lietām, un man sanāca skaitlis, kas ir lielāks nekā man gribētos. Ļoti aptuvens rēķins izskatās šādi:

 • Manu domēnu uzturēšana – 75Ls/ gadā
 • Hostings (pareizāk sakot privāta servera īre, traffiks) – 696 Ls / gadā
 • Internets mājās – 204Ls / gadā
 • Internets tālrunī – aptuveni 120 Ls / gadā

Tātad, ja sasummējam visus tēriņus par šīm lietām, tad sanāk, ka par darbošanos internetā es gadā tērēju aptuveni 1100Ls. Protams, ka es daļu cenšos atgūt, piemēram, kaut ko hostējot uz sava servera u.t.t., taču neskatoties uz to, man šķiet, ka tagad būtu īstais moments izdevumus tā diezgan konkrēti samazināt. Jārauga, kā to izdarīt.

14 thoughts on “Interneta izmaksas”

 1. es domāju, ka varētu sākt ar mājas interneta atslēgšanu :) tad arī atkritīs nepieciešamība maksāt par mājas lapām un tadejādi ar laiku arī par serveri :)

 2. Laiks migrēt uz servage.net vai bluehost.com. Servage manā izpratnē labāks, jo atrodas tuvāk – vācijā. Es par hostingu maksāju 80 eiro gadā.

 3. Ievelc jaudīgāku netu mājās, atsakies no hostinga pakalpojumiem, ieliec serveri mājās pie elektrības, palielināsies maksa par mājas netu, bet būs ātrāks un stabilāks nets, būs jāuzrauga, ka nenoslogo par traku, bet tas jau vairāk atkarīgs no tā cik tev nopietns tas hostings nepieciešams. Palielināsies arī elektrības rēķins, bet tas viss kopā izveidos mazākus izdevumus nekā hostingam maksātais + iespēja nopelnīt uz hostingu saglabājas. + Iespējas pašam apgūt dažādas serveru lietas, ja tādas vel nav apgūtas.

 4. nu ja dzīvo rīgā un ar torentiem neaizraujas un ir kkāds 20mbit nets ar sakarīgu upload, tad jau savu blogu var turēt un varbūt nohostēt vēl kaut ko …
  tip lai elektrība atmaksātos …

 5. hmm- vajag mobilo, kas izmanto wifi nevis gprs! Vismaz mājās un pie darba telefonā būs haļavnijs nets! :) ja vien ar to pietiek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.