Windows 7

Pamēģināju BETA versiju.

Man ir patiess prieks par to, ka windows (PC) lietotāji beidzot varēs tikt pie jaunas operētājsistēmas, kas potenciāli varētu aizstāt nu jau 8 gadus pastāvošo un tik plaši izmantoto Windows XP.

Vairākas lietas šājā visā gan ir diezgan nožēlojamas. Pirmkārt jau tas, ka windows lietotājiem ir bijis jāgaida TIK daudz gadi, kamēr Microsoft spējīgs izlaist jaunu produktu. Tas ir kā staigāt ar vienām un tām pašām caurajām kurpēm 8 gadus. Tieši tā- caurajām. Tehnoloģijas attīstās pa mēnešiem, tāpēc turpat vai vesela desmitgade ir viarāk kā par ilgu. Skaidrs arī tas, ka Windows Vista šajā ciklā var vispār nepieminēt, par cik kaut ko tik sliktu vienkārši nevar uzskatīt kā kaut ko lietojamu. Tas ir diezgan līdzīgi, kā tas notika toreiz ar Windows ME, pirms XP izlaišanas.

Nedaudz apbēdina arī tas, ka Balmera kungs (šeit un šeit) šo visu sadarīto pasniedz kā Microsoft inovāciju kalngalu, taču patiesībā tie, kas ikdienā strādā ar Mac datoriem par šādiem apgalvojumiem vienkārši var pasmaidīt. Arī tehnoloģiju žurnālisti var par to izteikties gana trāpīgi.

Un jā, man Windows attīstība nerūp personīgi, par cik esmu “pilna laika” Mac lietotājs. Taču man rūp, lai windows lietotāji beidzot tiktu pie strādājošas un modernākas sistēmas, kas varēs izdarīt vairāk, kā šobrīd. Cerams, ka līdz gada vidum(?) Windows 7 tiks sameistarots tā, lai visiem nebūtu vēlreiz jāatgriežas pie morāli novecojušā XP (kā tas notika pēc Vista izlaišanas).

Starpcitu, vai kāds ir redzējis jaunā iPhoto prezentāciju? Ja es būtu windows lietotājs, tad tādu bezmaksas risinājumu, kā iPhoto (un iLife kopumā) es sagaidītu arī no Microsoft. Esmu arī diezgan pārliecināts, ka Balmers kaut kad prezentēs iLife līdzīgu ideju kā kaut ko inovatīvu un unikālu, taču priekš windows lietotājiem tas būtu tikai labi. Lai gan šaubos, ka tas varētu notikt tik ātri, drīzāk jau vēl pēc kādiem 8 gadiem ;) Jebkurā gadījumā es esmu tikai par progrsu.

Nobeigumā nododu sveicienu Ubuntardiem, kuri pēdējā laikā pārkāpuši uz Mac ;)

14 thoughts on “Windows 7”

 1. Īstenībā tas nav uzbraucoši lietotājiem, bet drīzāk kompānijai. Es priecātos, ja Windows lietotāji varētu justies gaumīgāk ar jauno windows 7. Lietotāja interfeiss man liekas Vistisks (nesmuks) bet galvenais, lai visi puvekļi būs izoperēti pirms OS izlaišanas. Cik saprotu, tad tā ir jauna platforma, nevis uzlabojumi.

 2. Pavisam nepiekrītu tavam salīdzinājumam, ka Vista ir tāds pats pārejnieks, kāds bija Windows Me.
  Vista jau ir liels un plats solis pretim jaunajām tehnoloģijām un es pat nevaru iedomāties, kā es tagad varētu pastrādāt uz WinXP ar visu to programmatūras klāstu, kas man ir nepieciešams. Kaut vai lielākas atmiņas nodrošinājums, daudz loģiskāks darbs ar USB iekārtām, procesu plūsmu sadalīšana uz vairāku kodolu procesoriem.
  Ir tik daudz lietas, par kurām vēl varētu rakstīt. Līdz ar to man šķiet, ka šī ir salmu tukša kulšana, kas pēdējo nedēļu notiek Latvijas blogosfērā paralēli 13. janvāra megaakcijai.

 3. WTF? Nosauc lūdzu 5 atšķirības starp šito betu un Windows Vista, ja jau 7 ir tāds zelts un Vista – šits!

  Izklausās gandrīz pēc Mojave eksperimenta – cilvēkam pasaka – rekur mūsu jaunais OS, pamēģini – un viņš to novērtē daudz atzinīgāk nekā Vistu – lai gan patiesībā – tā IR vista.

  Windows 7 ir biki savādāks skins un vēl pāris lietojamības sīkumi, nedaudz iekšiņas pamainītas, bet tas arī viss.


  Priecīgs vistas lietotājs

 4. Es neapgalvoju, ka Windows 7 ir/būs zelts. Un tas ir mans privātais bogs ar privātām domām. Esmu pārāk slinks, lai izplūstu ar aizstāvēšanos ar tehniskiem un emocionāliem pamatojumiem.

 5. “Ja es būtu windows lietotājs, tad tādu bezmaksas risinājumu, kā iPhoto (un iLife kopumā) es sagaidītu arī no Microsoft.”

  Windows Live Essentials… ;)

 6. Esmu strādājis uz windows server 2008, kas principā ir tā pati VISTA. Tas tiešām ir liels mēsls, ko diezvai tā pa īstam var saukt par operētājsistēmu. Jā, varbūt ideja un viena no būtiskākajām atšķirībām ar veco XP, ka jebkādas darbības var tikt uzskatītas par nesankcionētām un tiek prasīts lietotāja apstiprinājums nemaz nav tik peļama, tad ja man uz daudzprocesoru mašīnas ar labu video ir jāredz kā tiek pārzīmēti mazie error un warning logi, tas man kaut kā sāk atgādināt tālu pagātni, karoč ar visu šo es gribu pateikt, ka tā OS ir domāta tam, lai Jūs atvērtu savus makus par jauniem dzelžiem. Un arī ar to visi piedzīvojumi nebeidzas.

 7. Heh, pēdējais teikums bija man. :) Labi, pagaidām man nav native mac, bet tikai hackintosh. Bet es esmu vairāk kā pārliecināts, ka novērsties no osx vairs nevēlos. Un esmu par šo sistēmu gatavs maksāt.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.