Tie kas šo blogu lasa biežāk, jau būs nopratuši, ka viens no maniem hobijiem ir fotografēšana. Tad lūk, ja līdz šim darbojos ar Canon tehniku, tad tagad tas ir mainījies. Esmu pārdevis savu dvēseli Nikon brendam un konkrēti- esmu iepircis Nikon D3 full frame kameru ar Nikon 70-200 VR foto objektīvu. Iespaidi visā visumā ir ārprātā lieliski.
Tiem, kuriem šī izvēle liekas nepamatota/neskaidra pamēģināšu uzrakstīt pāris pašizdomātus jautājumus un atbildes.
Kāpēc switch no Canon? - Tam nav viennozīmīgas atbildes. Pirmkārt jau Canon objektīvi pēdējā laikā mani sarūgtina. Visvairāk 70-200mm 2.8IS objektīvs, kas ir diezgan nekvalitatīvs pēc testiem. F4 versija ir kriiietni labāka, taču man gribējās 2.8, so what? :P Otrkārt šobrīd tā pa īstam nemaz nebija no kā izvēlēties, jo no Canon full frame tipa kamerām varianti bija 5D un 1Ds. Jāpiebilst, ka 5D ir tirgū jau no 2005. gada un fīču pamaz priekš tā cipara. Canon izstrādātāji kā jau parasti kā partizāni klusē par 7D un gaidīt man vienkārši apnika. MkIII savukārt ir kaut kā neadekvāti dārgs (par MkIII vēl paturpināšu kaut kur zemāk). Un pēdējais iemesls: man Canon kameras jau šķiet ka ir kādus 7 gadus. Bija laiks kaut ko pamainīt, varbūt vienkārši pamainīšanas pēc.
Tu esi debils? Naudas žēl nebija? - Nē. Nākamais jautājums.
Ārprāts, Tev tač jāmaina visi objektīvi!!?? - Jā. Bet. Ja reiz biju nolēmis pāriet uz pilna kadra matricu, tad man tie būtu jāmaina jebkurā gadījumā. Pie kam, palieku vecs un pārēju uz kvalitāti, nevis kvantitāti. Tā kā labāk 3 kvalitatīvi stikli, nevis 10 sigmas, tamroni, etc.
Kas ir vislabākais šajā kamerā? - Pa visam noteikti, tā nav viena konkrēta lieta, bet vairākas. Piemēram, patīk fotogrāfijas kvalitāte pie augstiem ISO. Šim mazulim maksimālais ISO ir 25600 (nē, tā nav drukas kļūda) un kvalitāte ir pārsteidzoša pat pie tāda bezprātīga režīma. Pie kam, ISO izskatās vairāk pēc analogā trokšņa, nekā digitālā.
Vēl riktīgi patīk duālais CF slots- var ievietot divas Copact Flash kartes un dažādi tās uzstādīt. Piemēram, lai uz vienas kartes rakstās RAW, uz otras JPEG. Vai arī lai raksta uz vienas, kad jamā pilna tad autmātiski uz otras. Vēl viens variants ir dublēt uz abām kartēm attēlus. Tas ir ūber noderīgi kāzu pasūtījumu fotogrāfiem, lai nodrošinātu backup. Nav joka lieta, ja fočē kāzas, bet pēc seansa ar skumju seju paziņo kāzu organizētājiem, ka CF ir noplīsis.
Krāsas- varbūt tas man ir galvā, taču Canon krāsas man nepatīk (vairs). Nikonam tās ir kaut kādā ziņā dabīgākas/neitrālākas/patiesākas. Un man tas patīk. Visvairāk Canonam man cērtās acī sarkanā un zaļā. Jau pēc bildēm varu pateikt vai fočēts ar Nikon vai Canon. Protams visu var pietūnēt, bet kopumā tāds iespaids radies.
Ir daudz vairāk visādu pozitīvu lietu. Piemēram tas, ka kameras režīmus var ierakstīt uz CF kartes un pārnest uz datora, vai citām Nikon kamerām un uzņemt foto ar tiem pašiem iestatījumiem uz citām kamerām. Tādu mazo jauko lietiņu ir daudz, taču slinkums tagad rakstīt. Interesenti jau tāpat izlasīs/ir izlasījuši specifikāciju. Ir jau arī fīčas, ka man ir vienaldzīgas. Piemēram 11 kadri/sekundē. Man pietiek laikam ar 2 kadriem, bet 11 arī ir diezgan iespadīgi.
Kāpēc ne Canon 1Ds MkIII? - Pārāk dārgs un Nikon D3 daudzējādā ziņā iekabina arī šim Canonam. Piemēram, Canonam ir 22Mpix, Nikonam- tikai 12Mpix. Taču, paņemot Nikon kadru un resamplējot to uz 22Mpix izšķirtspēju, Nikon bilde joprojām izskatās labāk. Vairāk par to var lasīt šajā salīdzinošajā rakstā (par izšķirtspēju šeit). Arī ISO ziņā Nikons atspārda MkIII. Ar šo es neattaisnoju savu izvēli un joprojām priecājos par čaļiem, kuriem ir Marks, tāču šie ir iemesli, kāpēc izvēle uz D3.
Ir kāda lieta, kas nepatīk? - Ņemot vērā kameras cenu, ražotāji varēja tomēr iepūst tur kaut kur vēl pāris MPixeļus, lai uz lielām izdrukām nebūtu par maz. Es daudz nedrukāju, taču būtu jauki. Sensora tīrītājs (strādājošs) arī būtu jaukiņi. Arī smagums man kādreiz iecirtīs, jo šo kameru vairs nevarēs tā brīvi paņemt līdzi izbraucienā ar velo, piemēram. Lai gan šādiem priekiem man joprojām paliek vecais Canon aparāts.
Kā ar objektīviem? - Kā jau teicu, tad problēmu nav. Nikonam ir tik pat kvalitatīvi (ja ne vēl kvalitatīvāki) stikli, kā Canonam. Iegādātais 70-200 f2.8 VR (VR ir tas pats kas Canonam IS) objektīvs ir fantastisks. Tik ass, ka ar to var griezt maizi. Vēl gribu 14-24mm f2.8 un 24-70mm f2.8. Un tad es būšu paēdis.
Ko domā par Canon / Vai tagad būsi Nikonists, kas visur tikai Nikon aizstāvēs? - Nē. Canon ir labas kameras. Tikai ne tik labas, kā Nikon :D Bet ja nopietni, tad lai arī turpmāko laiku fotografēšu ar Nikon (nezinu cik ilgi), tik un tā skatos uz šīm lietām samērā brīvi. Nāks jauni/labāki Canoni, labāki stikli- iegādāšu atkal Canonu. Man nav naida.
Vēl ko teiksi? - Jā. Citēšu kādu ārzemju bloga ierakstu: “[...]Iedomājos, kā japānā Nikon menedžeri lepni sēž un saviem konkurentiem rāda vidējo pirkstu dēļ šī produkta[...]“. Vizualizēju un domāju, ka tā arī varētu būt.
Apmēram tā. Nāks jaunas dienas, nāks arī pieredze. Noteikti atklāšu jaunas iespējas un jaunus riebeklības šai kamerai. Bet tas šobrīd nav būtiski. Galvenais ka bildes pašam patīk un ir ērti. Bildes parādīsies manā galerijā kaaaut kad. Kā parasti ;)
Ak jā, lūdzu nesauciet neviens šo kameru par Nikiju man esot klāt, savādāk es ausis sev ar skrūvgriezi gribu izdurt ikreiz, kad dzirdu šo vārdu.
Paldies par uzmanību!
drosmiigs solis hobijam, daargs ari.
domaa pelniit vai atstasi ka hobiju? (sorry, neesmu informets par pashreizejo poziciju, tb, vai pelni naudu ar foto)
bet visa visuma, ja, shii ir the best camera ar kadra izmeru lidz 24×36mm (jeb crop&FF, vienkarshi sakot) out there.
lai nikijs labi kalpo!
Tieši tāds pats komentārs - vai tiešēm esi hobijists, ja jau šādi tērējies? Šeit es pat kameru nepieminēšu - drīzāk jau stiklus - visi uz 2.8?
Nu tad lai Nikijs neniķojas :)
Qued:
Nikon forever … sēžu un priecājos, cik prātīgs cilvēks :)
Par max ISO - tomēr ir drukas kļūda ;-)
Vajadzēja rakstīt 25600 :)
Nuuum ļoti gaidu bilžukus :) Lai labi kalpo!
jam:
bliiiin, vot tagad publiski apskaudīšu.. Bet ja paliek hobijista līmenī un nepelna ar to naudu, tad diezgan dārgs prieks..
pbs:
versatile, Papuass, jam: šobrīd drīzāk hobijs. Bet neizslēdzu iespēju arī ar to pelnīt naudu kādreiz. Piedāvājumu jau daudz, pagaidām tikai vienmēr atsakos, jo nevēlos cilvēkiem sabojāt svarīgus notikumus :)
Rumpis: jā, sorry, izlaboju! ;)
Uuu.. drosmīgs solis! Protams, pareizajā virzienā! Bet vienalga drosmīgs.
Domā, ka ar D300 nepietiktu? Vai varbūt arī pietiktu, bet vienalga vajadzēja Full-frame? :D
elian:
Labprāt kādreiz aptaustītu. Sev gan pirkšu tikai D4, jo tad tas (cerams) būs ar iebūvētu GPS un USB un tad es to varēšu atļauties ar stikliem.
pbs:
Jā, GPS būtu jauki, taču tam ir cits risinājums. Bet par USB es gan nesapratu. Man likās, ka visās kamerās ir USB? :/
Kaspars:
Tik daudz atbilžu, ka tagad nebūs ko pajautāt par kameru sēžo pie alus :D Bet nu apsveicami ! Tādas jaunas un labas lietas vienmēr ienes svaigumu un vēlmi darboties tālāk. Tā turēt !
elian:
Jā, neizteicos skaidri. Domāts ir USB 2 A type ports - lai var pieslēgt piem. pocket hdd un bildes pārlādēt bez datora starpniecības.
ox3r:
Pareiza izvēle :) Pats lietoju Nikon un iepriekš biju Canon īpašnieks un ne mirkli to nenožēloju! Un tas tiesa iedodot paspēlēties kādam Canonistam vai Pentaksistam Nikon viņu acīs pirmie divi nobāl
xxx:
ne velti nasa kosmosā sūta tieši nikonus.
Nu ko apsveicam ;-). Lai labi lietojas. Vēl jau tēriņi priekšā ne mazi.
Un tai testā salīdzināti ISO 3200 kadri, kas nav īpaši labi, jo tādus nopietni nekur neizmanto, bet tik un tā ir milzīga atšķirība pat pēc D3 kadra uzasināšanas - nav daudzu detaļu un ar aci var redzēt, ka divreiz mazāk informācijas. Iespējams, ja piestrādātu pie kāda specifiska algoritma kā palielināt un uzasināt, tad varētu iegūt labākus rezultātus. Tomēr aparāts ir ļoti labs un man tikai liekas, ka nav daudz lētāks par to 1Ds Mark III.
Drukas kļūda - Copact Flash. Labojam! Citēju “Sensora tīrītājs (strādājošs) arī būtu jaukiņi” ar putekļiem nav iespējams tāpat cīnīties, tā kā nevajadzīga lieta. Tā ISO mārketinga bulšits man jau apnicis. Kāds ir dinamiskais diapazons šim verķim un vai nav doma iepirkt vecos labos Nikon fiksētos stiklus? Un vispār CPU objektīvi savā ziņā ir …, jo nevar normāli veikt hiperfokālo fokusēšanu. Un vispār digiziepji neder naktī fotografēšanai. Kas man arī nepatīk CMOS matrica. Nafig vajag visiem to frame rate. Varēja jau uztaisīt CCD sensoru.
P.S.
Īsumā viss. Mani paša novērijumi darbojities ar Nikon.
pbs:
Coool: pavisam noteikti neesi darbojies ar šo kameru, ja reiz šīs kameras ISO jūtība Tev liekas bullšits. Esmu fočējis vakarā ar pietiekoši daudz kamerām, lai teiktu, ka šai konkrētajai ISO jūtība ir vis labākā (gaišākas bildes pie tā paša kropļojuma). Frame rate noder cilvēkiem, kas fotografē dažādus action kadrus, tā ka ja fočē portretus un dabu, tad nesodi citus par to. CCD vs CMOS ir garš temats, tāpēc to labāk i nemaz nesākt :) Par visu pārējo - viens ir izlasīt gudras lietas iekš muļķīgiem ārzemju forumiem (tici man, es arī esmu lasījis), bet otra- fotogrāfēt. Iedod mums linku uz savu foto galeriju un tehnikas uzskaites listi, ja reiz nāc klajā ar tādiem apgalvojumiem (bez argumentiem).
Tehnika, ko pašreiz lietoju ir Nikon D80, Nikon D200, Kit opjektīvs 18 - 135 mm, 18 - 200 VR mm, SB-800 Flash, БелОМО MS PELENG 3.5/8A. Ir šauts diezgan daudz tā kā lēnām viedoklis ir sakrājies. Kāpēc fanoju par CCD, jo ir tāda lieta, ka CCD izgaismojas lineāri līdz ar to matricas trokšņus viegli noņemt nofotografējot vēl vienu kadru pie aizvertā objektīva un atņemot to no uzņemtā. Bet filma paliek filma :). Tā tomēr izgaismojas pēc S līknes. Līdz ar to dinamiskais diapazons varētu būt labāks.
Galerija nav jo lēnām top lapa, kur tiks arī publicētas bildes. Pārsvarā fotografēju dabas skatus utt. Tāpēc mans lauciņš ir specifiskās nekā jums :).
Sveiki. Mani sauc Pauls un šī ir mana internet dienasgrāmata, jeb blogs.
Sazināties ar mani var izmantojot epasta adresi:
- Uzmet aci manai foto galerijai.
- Patiesībā, otrā manā galerijā (iekš Flickr) ir jaunākas bildes..