Drusku par telefonu vēsturi, drusku par nākotni

Nesen iesaistījos diskusijā par mobilajiem telefoniem. Par to, kāda bijusi mana mobilo telefonu vēsture un konkrētiem modeļiem. Nolēmu iemest arī blogā. Tātad, vēsturiskā secībā ar pāris komentāriem:

1. Ericsson GA628 (bez nekādiem Sony :P)

Jā, bērni, bija laiki, kad telefoniem bija vienas rindas displejs. Bez vibrozvana un bez pulksteņa funkcijas telefonā. Šis bija mans pirmais telefons.

Pirkts aptuveni deviņus gadus atpakaļ, nostaigāju ar to kādu pusotru gadu drošvien. Paspēju iepirkt hameleon-tipa panelīti (jep, ar pirksta nagu varēja izņemt to sietu, kas atrodas starp pogām), tika nomainīta arī 20kg smagā baterija pret slim tipa bateriju. Vienvārdsakot, a-la-mercedes tajā laikā.

2. Sagem RC 715

Šis tālrunis tika iemainīts pret augstāk minēto ēriku. Es nezinu, vai iemainīšana bija pareizais solis, taču šim telefonam bija pulkstenis un 3 (?) rindu displejs. Par vibro zvanu īsti jau vairs neatceros, bet liekas, ka to fīču es ieguvu tikai ar nākamo tālruni :)

3. Alcatel one touch 303

OK, jāatzīst, ka šī izvēle bija diezgan dīvaina. Lai gan tehnoloģiskais progress ir manāms – vibro zvans, mazāks izmērs, vēl šis tas, bet tomēr kaut kā sievišķīgi. Telefons izrādījās diezgan sūdīgs un neizturīgs- nosprāga pēc apmēram pus gada.

Ja iepriekšējiem diviem modeļiem ekrāna apgaismojuma diodes bija zaļā krāsā, tad šim modelim tas bija tāds kā oranžs, kas no vienas puses bija forši, taču no otras- diezgan ātri apnika. Tajā laikā vēlējos zilu apgaismojumu, bet pie tā vēl atgriezīsimies :)

4. Nokia 3210

Šis telefons man riktīgi patika. Pirmais telefons bez antenas man pašam un liekas, ka arī tirgū kopumā. Labs displejs, melodijas un jauna iespēja – uzlikt uz ekrāna savu logotipu :) Laba konstrukcija un dizains. Nākamais telefons, ko gribēju iegādāties bija Nokia 3310, taču labi ka to neizdarīju, jo īstenībā tas bija kaut kāds neglīts. Anyway..

5. Nokia 8210

Ar šo telefonu saistās negatīvas atmiņas. It kā jau telefons bija foršs-plāns un īss, ar visām nepieciešamajām funkcijām, taču es šo te iepirku lietotu un ieberzos.. Lieta tāda, ka tam regulāri zuda “zona”, un vaina bija kaut kur telefona pamata shēmā. Arī DUAL ar remontu mani pamatīgi čakarēja, tāpēc.. Ehh.. Ko tur daudz. Kopumā lietoju šo telefonu pāris mēnešus. Nav īpašu jūtu.

6. Nokia 6110

Jep, Nokia ēra turpinās ar biznesa klases modeli – 6110. Šūr, telefons ir lielāks, tam ir antena (pretstatā 3210), tam ir šķietami mazāks displejs, un tas ir mazāk populārs jauniešu vidū, taču man bija vienalga. Es kaut kā novērtēju telefona auru, kura tam piemita.

7. Nokia 6310i

Labākais telefons, kāds man jebkad bijis. Arī joprojām tā domāju. Nostaigāju kopumā 3.5 gadus ar šo telefonu un man tas joprojām stāv kastītē ar visiem lietotāja manuāļiem, hands-free un pārējo. Kaut kādā ziņā tas bija ideāls telefons – dizains, konstrukcija, ātrums, ērtums. Esmu par to kaut kad iepriekš rakstījis.

Un zilās diodes, baby!!

8. Sony Ericsson k800i

Lai kā man patika 6310i, taču bija laiks “iet uz priekšu“. Kāpēc?- galvenokārt dēļ foto kameras (pietiekoši laba 3.2 Mpix), man gribējās tādu kameru, ar kuru var šo to pafočēt, un lai vienmēr nebūt jāstaipa līdzi lielais spoguļkameras klucis. Tad vēl atmiņas karte un Java aplikācijas, piemēram, GPS darbināšanai. Esmu GPS fans, ya’ know..

Kāpēc ne Nokia?- laikam tāpēc, ka Nokia toreiz nepiedāvāja nevienu piemērotu telefonu un īstenībā šķiet, ka nepiedāvā arī joprojām, tāpēc arī izvēle uz šo tālruni. Tas ir krietni ātrāks, nekā visas tās Nokia-Symbian kroplīgās iekārtas, taču arī šis nav perfekts tālrunis. Piemēram joystick (tas mazais riebīgais puļķis tieši pa vidu) ir vienkārši tizls un sajūta, ka jebkuru dienu tas var vienkārši izbeigties. Tā noteikti bija pēdējā reize, kad iegādājos telefonu ar šo sviru pa vidu. Īstenībā man to vajadzēja jau saprast pēc Alcatel lietošanas, taču… Jūs jau zināt, kā tas dzīvē reizēm notiek :)

Īsumā laikam viss. Uz īsu brīdi ir bijuši arī vēl citi telefoni, piemēram Nokia 5110, taču tas bija tik īss laiciņš, tāpēc šeit tas uzskaitīts arī netiek. Runājot par nepiepilītajiem sapņiem, tad vēl ir pāris telefoni, kurus gribētu kaut kad iegūt savā kolekcijā, un tie ir Nokijas banāns (Nokia 8110) un Motorola MOTORAZR V3. Tie savā ziņā ir kā laika zīmogi priekš manis.

Par to, kas tad varētu būt nākamais telefons… Teiksim tā, ja vienu brīdi man bija lielas šaubas, tad šobrīd izskatās, ka tas tomēr būs Apple iPhone, jo neviens tirgū nepiedāvā telefonu, kas mani simpatizētu vairāk. It sevišķi jau mani priecē fakts, ka Apple izlaidīs SDK priekš iPhone, kas principā nozīmē jaunas aplikācijas un jaunas iespējas. Vēl mani iepriecina, ka pavisam drīz ieraudzīsim arī reālu GPS atbalstu, un tas jau principā ir viss, kas man nepieciešams :) Tad jau redzēs.

10 thoughts on “Drusku par telefonu vēsturi, drusku par nākotni”

 1. Baigi daudz Tev to telefonu… neizturīgi vai vienkārši apnīk ?

  personīgi man, 4 gadu laikā ir bijuši (un vēl ir) 2 telefoni. SonyEricsson T68i un K800i. Abi vēljoprojām lieliskā stāvoklī un reizi pa reizei tiek izmantoti (tipa haļavnās toxic kartes and shit)..

  Par nākamo telefonu īpaši nesatraucos, jo personīgi uzskatu, ka ēriks no pilnas svētlaimes atšķiras ar pāris mīnusiem: 1) kameras vāciņš 2) gps neesamība 3) neaugstas izšķirtspējas ekrāns. Tas arī viss. Ļoti forša manta ir viens Asus brīnums, par kuru pirms pusgada uzzināju (phone+pda) vot kad viņu uzlabos, tad arī ņemšu:)

 2. Trieciena dēļ drošvien kāds lodējums atnāk vaļā antenai.. atver un pielodē. Būs Tev zona imho, ja vien trieciens nav bijis no 9tā stāva pret betonu :)

 3. Man reāli besī tas joystick SE K750i. Man pēc gandrīz divu gadu lietošanas viņš vēl knapi elpo, bet vēl turas. Par nākamo es labprāt gribētu kaut kādu Nokia E50 vai tamlīdzīgu. Un visticamāk kaut ko tādu arī pirkšu, bet varbūt arī ne.

 4. Atminos, tu ar savu pirmo “Ēriku” biji pirmais vīrs ciematā, tev toreiz bij slim baretija :D Tie tik bij laiki … :D

 5. man pasam ir k800i.un wins ir laps.es tikai gribetu uzinat kur waretu nomainit winjaum wacinjus un cik maksa jauni wacinji..?

 6. Nu ko tad visi te tā pa to joystick tik slikti runā par savu K750i nevaru neviena slikta vārda teikt(kritis, izlijis, saulē dedzināts), bet tas bija viens no pirmajiem kas parādījās tirgū.
  varu pateikt noslēpumu !
  kad telefons nonāk pirmajā ķērienā tirgū viņa kvalitāte ir daudz augstāka nekā kad pus gadu viņš jau pārdots. Vot tā.
  kad pirku SE k750i viņš maksāja ~ 250 Ls 2002 gadā. kvalitatīvs

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.