Analogo fotogrāfiju hype

Es pilnībā izprotu visus tos, kuri ir sarosījušies gar analogo fotogrāfiju. Arī man ir noslieces uz šādiem aparātiem un tamlīdzīgu tehnisku (godīgi sakot vēlos vienu tādu ieķert), taču būtu jāskatās reāli.

Cik reāli ir fotografēt kāzu pasākumu ar analogo foto aparātu? Vai jebkuru citu pasūtījuma pasākumu? Vai esam gatavi zaudēt to burvīgo mirkli tikai tāpēc, ka nodrebēja roka, vai eksponometrs piemānīja? Balto balansu un graudu var tik pat labi diezgan īzī piedzīt arī photoshopā tā, lai izskatās kruti. Protams, tas nav tik dzīvi, bet.. Pagaidām palieku pie domām, ka eksperimentiem tāda kamera ir forši, taču ne vairāk un hype šinī sakarā kārtējo reizi ir sacelts nepamatoti.

10 thoughts on “Analogo fotogrāfiju hype”

 1. Manā skatījumā šis, pēdējā laikā Latvijas “fotogrāfu – blogeru” vidū, sacelts “haips” ir kaut kas līdzīgs maza bērna šļupstiem.
  Tjipa – analogais rullē, digitālais saks. Vairs nekad rokās neturēšu digitālo kameru.
  C’mon – katrai lietai šajā pasaulē ir savi + un -, un katrai lietai ir savs pielietojums.

 2. atbildēšu par sevi. analogais man ir eksperiments un hobijs. tā ir brīvā laika izklaide. es kāzas nebildēju, ne ar digitālo ne ar analogo tāpēc augstas prasības neizvirzu. Man galvenais ir prieks par to kņibināšanos ap kloķiem un vēlāk, kad beidzot ieraugu bildes.

 3. atbildeshu par sevi – man patik dinamiskais diapazons un pilnais kadrs – 12mm ir 12mm :) ka ari, protams, veco aparatu cenas – tagad gan esmu kanonizejies, ir leets filmu body un pamazam perku prichendaljus. talak vai nu pardoshu, vai piepirkshu digitalo bodiju. we’ll see.
  bet vecais manualais aparats – tas ir kaifinjsh. un stikli vecie daudzi ir ljoooti kvalitativi, salidzinot ar jaunajiem.

  btw. Zavadskis Andrejs, http://www.andreart.net – kaazaas bilde ar vairakiem digitalajiem un ari 1u filminjnieku :)

 4. Ko jūs varat ņemties ? Onka atmazkas kautkādas izdomā, analogo tur augstāk par Dievu, bet parādīt reāli nav ko.. Tas pats attiecas uz mxz. Džeks kautko postulē un ar analogo bradā apkārt pa Austrāliju, piedod, Tu esi sakarīgs džeks, bet ceļojumu bildes pat 70 gadu national geographic bija labākas:))) (neņem personīgi, tas ko Tu dari ir apsveicami salīdzinot ar mani, kas neko nedara) – Tas viss ir forši kamēr man nespiežas virsū nesāk maurot ,ka redz cipari – tas ir neforši.

  Versatile: Kāds dinamiskais diapazons ? Parādi man tādu bildi ar analogo, ko nevar iegūt ar digitalo. (Bez pēcapstrādes, ieskaitot analogās filmiņas skanēto attēlu pēcapstrādi). Kas tas vispār ir par bulšitu ? Pilnais kadrs 12mm ir 12mm ? Es nemaz nesākšu…. un neturpināšu.. LOMO ir spēks! Pinhole vispār !!!!!!

  maķ peremaķ.. piedodiet.. uzvilkos. Blogsfēra jomajo..

 5. prusux: cik es esmu skatījis mxz flickr lentē, tad tur ir vesela rinda ar tiešām kolosālām fotogrāfijām. lai nu kam, bet tam džekam tiešām ir ko parādīt, varu tikai sajūsmināties par tiem kadriem, kurus viņš tur ir noķēris. par savām bildēm es nekad nēsmu teicis, ka tās ir ģeniālas. Vēl tikai mācos un nesaskatu tur neko sliktu, ka ik pa laikam atrādu savu “progresu.”

  Man šķiet dīvaini, ka ir cilvēku grupa, kura nespēj mierīgi uztvert citu cilvēku hobiju. Ja jau tevi tik ļoti uzvelk blogos redzamā spēlēšanās ar analogo fotogrāfiju, tad pamēģini šo problēmu atrisināt.

  Ir mums arī citi, patiesi labi fotografētāji, par kuriem visi nez kāpēc aizmirst, kad sāk braukt augumā analogajiem bildētājiem: http://kubiksovs.wordpress.com/, http://versatile.six.lv/, http://narciss.wordpress.com/

 6. Ļoti iesaku Canon EOS5 filmenieku. Aizdevu kaimiņam ekskursijā uz Indiju. Viņš, galdnieks būdams, ar mazu sajēgu par foto lietām piefotogrāfēja četrpadsmit filmas, un neviena tehniskā brāķa kadra. Aparāts tiešām izdara visu perfekti!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.