Collocation – process pabeigts

Beidzot esmu pilnībā pārvācies ar visiem saviem domēniem no pagrīdes hostinga (tiešā un pārnestā nozīmē) uz normālu collocation servisu. Turpmāk visam vajadzētu strādāt stabilāk un ātrāk (pbs.lv, zemjumta.lv un pārējiem draugiem).

Ja runā par konkrētu uzņēmumu, tad mana izvēle beigu beigās krita uz dig.hosting, jeb Cronos IT. Principā izvēlējos labāko no (šķietami) visiem iespējamiem, jo pārējiem bija galīgā pakaļā ar līgumu. Piemēram, papildus samaksa par ārzemju ne-HTTP pieprasījumiem. (??!!) Nezinu kā citiem, bet man galvā uz reiz tādas viedas pārdomas- kas gan notiek, ja pret manu hostu tiek veikts ārzemju traffika uzbrukums, vai kādam no ārzemēm (Igaunijas?) jāiedod FTP pieeja?

Citiem nebija iespējams atteikties no pakalpojuma vispār (līgums uz vienu gadu kā minimums), pat ņemot vērā to, ka pakalpojuma sniedzējs var bez ierobežojumiem paaugstināt līguma maksu bez iespējām atteikties no pakalpojuma, nu un tas, kā saprotams, automātiski nozīmē pilnīgu PIZDEC. Savukārt vēl citiem bija dārga ierīkošanas maksa, bet tāds monstrs kā DEAC prasa pat vairāk par 80Ls/mēnesī (ar PVN), kas priekš manis arī ir krietni par augstu.

Šķiet, ka visiem pakalpojuma sniedzējiem bija ierakstīti tādi punkti, kā “pakalpojums nav brīvs no kļūdām” un “izņēmumu gadījumos…”, vai arī “par izvietoto tehniku nenesam nekādu atbildību”. Tas daļēji attiecas arī uz dig.hosting, bet tas laikam Latvijā globāli tā- neviens ne par ko neatbild, neko nezin, ja nu kaut kas notiek- pats arī esi vainīgs.

Ja runā par mīnusiem, tad dig.collocation tādi ir, piemēram, ka tehniskais cilvēks necērt latviski (lai gan čalis īstenībā atsaucīgs, taču nopietnā uzņēmumā tas nav pieļaujams), tāpat nav iespējams tikt pie servera fiziskā līmenī klāt (tas iespējams, piemēram DEACā, vai NANO ar speciālām caurlaidēm). Citādi pagaidām viss rit gludi. Tā lūk.

Labots.
Taisnības labad vajadzētu piebilst, ka pielaides fiziskai pieejai serverim man tomēr tika dotas, tāpēc ja tas ir vienīgais iebildums, tad domāju, ka par to varētu arī atsevišķi vienoties. Un izskatās, ka vīri no Cronos IT ir patiešām atsaucīgi, tāpēc ceru uz labu sadarbību! :)

3 thoughts on “Collocation – process pabeigts”

  1. es šī kantora pakalpojumus kolokācijā izmantoju jau kopš šī gada februāra, un esmu apmierināts, vasarā bija pāris kraši, bet vairāk nav bijis.

  2. Kas tās par muļķībam ka netiek DEACā pie serveriem….??? MUms tur ir dzelži un viss ok. Protams ka cauralides un tt. datu Centrs tak nav tirgus kur staigāt visi kam patik. Starp citu septembrī DEAC gatavo pārsteigumu, būšot jaunais DC ar 200 RACK vietām. Itkā pirmos mēnešus super cenas arī.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.