iTrip nano apskats

Kādu ilgāku laiku jau neesmu rakstījis nevienu aprakstu par kādu no tehniskajām lietām, tāpēc tagad mēģināšu uzrakstīt tādu par vienu no iPod aksesuāriem – iTrip nano.

Jāsāk laikam ar apstāstīšanu kas tas tāds par zvēru vispār ir. Tātad, iTrip nano ir radio raidītājs priekš iPod (šinī gadījumā konkrēti priekš iPod nano modeļiem), jeb paskaidrojot vēl vienkāršāk- tā ir iespēja atskaņot mūziku no sava iPod uz jebkuru no FM uztvērējiem, neizmantojot vadu savienojumu, bet FM viļņus. Tipa, noregulē gan iPod gan FM uztvērēju uz vienas radio frekvences un et voila! Šāds triks darbojas praktiski jeb uz kura uztvērēja- gan mājas mūzikas centra, gan uz auto magnetolas.

Specifikāciju šim mazulītim var atrast ražotāja mājas lapā [teitan], tāpēc es ierīcē īpaši daudz neiedziļināšos no tehniskās puses, bet vairāk mēģināšu to apskatīt no praktiskās- apskatīsimies kā tas viss izskatās dzīvē, kādi ir plusi, kādi ir mīnusi un vai vispār tādu sūduku ir vērts pirkt priekš sava iPod un tamlīdzīgi.

Dizains
Tas kā vienmēr ir vairāk vai mazāk gaumes jautājums, bet man liekas, ka iTrips ir gaumīgs un, it sevišķi, ja īpašumā ir melnais iPod nano, tad tie itin labi abi iet kopā. Ierīci bildēs var redzēt šeit, šeit, šeit un šeit (pirmajās trīs bildēs iTrip ir kopā savienots jau ar pašu iPod).

iTrip nano ir tik plats cik iPod nano, tādejādi iPodam pievienojot iTripu, tas kļūst 2x biezāks. Tas gan neko daudz neapgrūtina, jo ikdienā viņš tāpat nav jāstaipa līdzi. Protams, nano standarta ietvarā iPod un iTrip neielīdīs, bet tas nekas, jo Griffins (ražotājs) dod līdzi jaunu kuļonu, kas principā mani apmierina.

Ērtums
Kas attiecas tieši par lietošanas ērtumu tad viss ir gaužām vienkārši. Lai sāktu lietot iTripu, tad pirmkārt ir jāatvieno austiņas, tad jāuzprauž ipod uz iTripa, jāizvēlas FM frekvence un jālaiž mūzika kā ierasts. Nedaudz jāpiešaujās, bet ir ok.

Vēl ērti ir tas, ka zem iTrip apakšā ir standarta USB spraudznis (mazā tipa). Tas nozīmē, ka 1)lai uzlādētu iPodu, nav nepieciešams standarta vads. Un 2)- var vienlaicīgi gan klausīties iPod, gan arī to lādēt.

Kvalitāte
Šajā kategorijā iTrip nesaņems daudz uzslavu. Ja dizainam un ērtumam es dotu labu novērtējumu, tad kvalitāte ir tā, pie kā vīriem no Griffin vajadzētu piestrādāt (vismaz nākamajiem modeļiem). Kā vienmēr esmu strikts un tāpēc pa punktiem:

 • materiāls – gandrīz visas detaļas (izņemot konektoru) ir no plastmasas. Es nezinu kas notiktu, ja uz tā netīšām uzsēstos mana vecmāmiņa :D
 • sāna poga – iTrip tiek kontrolēts ar vienu pogu (wheel button), taču tā man liekas tik trausla, ka nez vai stiprāka kustība to neiznīcinātu. Ripinot to uz riņķi, nav drošības sajūtas, viņa somehow pat iekšienē staigā nedaudz tā kā astotniekā, īsti pat nevar saprast :/
 • iTrip atstāv no iPodnot cool! Bildē gan es tos speciāli ar pikstu spēku vēl atdalu bet anyway. Taču ražotāja risinājums tam ir vēl stulbāks – starp iPod un iTrip ir kaut kāda lipīga uzlīme, tipa piespiežot iPod pie iTrip tas tur tipa turās, bet nu.. pirmkārt turās sūdīgi un otrkārt tā lipīgā uzlīme izbeigsies diezgan drīz, jo tur nokļūst putekļi u.t.t. Ja viņus speciāli tā neatdala, tad tie stāva ciešāk kopā, taču tik un tā- nepārdomāti.

Tas būtu par negatīvajām lietām. Signāla raidīšanas kvalitāte ir OK- apmēram tāda pati kā radio, varbūt pat nedaudz sliktāka, bet tas atkarīgs no vairākām lietām – uzgrieztā skaļuma, citu frekvenču mijiedarbības, iTrip attāluma līdz radio aparāta antenai un tamlīdzīgi. Jo tālāk iTrip atrodas no radio, jo švakāks signāls. MAX attālumu nemērīju, bet 5m attālumā skanēja vēl labi.

Āa un vēl viena interesanta lieta- daudzus iespējams interesē, kas notiek, ja palaiž FM raidītāju uz jau esošas frekvences, piemēram 106.2- varu pastāstīt, ka iTrip var raidīt pāri šai frekvencei, ja atrodas pāris desmitu centimetru attālumā no antenas, citādāk nesanāks.. Jau metru attālumā no antenas, signāli sāk jaukties kopā un 2 metru attālumā, visticamākais ka radio frekvence ņems virsroku, tā ka nesanāks ieiet kafejnīcā/bārā un uzlikt neforšā 104.3 vietā mūziku no sava iPod.

Iegādes iespējas
Neesmu šo lietu redzējis LV veikalos, tāpēc pats pasūtīju to no eBay (jaunu) un kopā ar visu piegādi man tas izmaksāja 20Ls. Šķiet ka pieņemams cipars.

Secinājumi (un priekšlikumi :P)
Ja mūzika ir svarīga dzīves sastāvdaļa un gribas parūpēties par to, lai apkārt nebūtu situācijas, ka jāklausās garlaicīgais radio, tad domāju ir vērts iegādāt. Šūr, pie iTripa kvalitātes izstrādātājiem būtu vēl jāpiestrādā, taču ja ar viņa slimībām iemācās sadzīvot, tad savas funkcijas viņš pildīs arī tāpat.

Ja kāds ir izvēles priekšā- pirkt šādu vai nepirkt, tad ceru, ka šis raksts to atvieglos izlemt. Bet ja ir vēl kādi jautājumi- var jautāt man komentāros.

3 thoughts on “iTrip nano apskats”

 1. njā, tā atļurināšanās neizskatās visai iepriecinoši, nemaz nerunājot par papildus vibrācijām, ja šito stacionāri pieskrūvē automašīnā (tip kā “cradle” mob telefoniem ) ipods vienkārši izļurināsies laukā pēc pirmās lielākās bedres.

  Bet ne par to stāsts, tas viss ir figņa, atlāts paliek cits risinājums:
  1) Ja sameklē risinājumu, kas pastiprina iTrip signāla stiprumu reizes 100 (kas nevarētu būt grūti) tad domāju, ka nojaukt kādā iestādē skanošo nevajadzētu būt problēmām. Pastiprinātājam arī nevajadzētu būt īpaši komplicētām. Tas pats itrim, ar nopietnāku antenu, ietilpīgākiem konģukiem/spolēm whatever un lielāku strāvu ;)

  2) Interesanta lieta, kombinējot 1. punktā futuristisko frekvences pastiprinātāju ar datora austiņu izeju or whatever, iegūstam lielisku iespēju klausīties savu mūzikas kolekciju dārzā, īpaši neiespringstot par vadu vilkšanu.

  3) Spams. Pinnacle ir risinājums bāzēts nevis uz FM bet gan WiFi. Šajā gadījumā izpildās 2punktā aprakstītais bet uz Bezvadu Mājas tīkla bāzes. sweet. :)

 2. Izsmeļošs un objektīvs lietas apraksts ar visiem foto pielikumiem. Kaut biju lietu jau iečekojis pirms ši apraksta, bij interesanti lasīt un konstatēt, ka daži novērojumi sakrīt ar manis pamanītām lietām :) Tā turpināt, toč interesants lasām materiāls !

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.